Avslutad | Pant – Tisdag 23 mars 2021
Armband S830 29,4g 18,5cm bredd 18mm tillverkad av Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab år 1951
Armband S925 36,3g 19,5cm bredd 14mm med blå stenar, instickslås, tillverkat av Nordström Ove Handelsbolag år 1978
Collier S925 22,7g 44,5cm bredd 3-14mm med blå stenar, springring, tillverkat av Nordström Ove Handelsbolag år 1979
Tissot PRS200, armbandsur, refnr T362/462, snr QKQ-HA-45864, Ø41mm, stål, datum, kronograf, safirglas, quartz, länk i stål repig, repig glasring
Klockor Citizen
Citizen WR 50, armbandsur, refnr 1502-S097827, snr 9N1220012, Ø41mm, stål, dag/datum, safirglas, quartz, läderarmband
Rolex Cosmograph Daytona 18K, armbandsur, automat, safirglas, refnr 116598, snr Z569179, leopardmönstrad urtavla med diaindex, diamanter tot ca 1,21ct, cognacsfärgade safirer tot ca 5,07ct, läderarmband ca 17cm leopardmönstrat med viklås 18K, box, cert-07
Fat, Georg Jensen Crash Fad, Crash Tray, design: Verner Panton, storlek small, höjd 31mm, bredd 147mm, längd 176mm, blankpolerat rostfritt stål, designår 1988, i originalkartong med dustbag
Birger Forsberg (1922-2012), etsning, signerad och daterad -62, numrerad 4/60, Gammal smedja, Alnön, i ram, mått:26x33cm, inklusive ram: 42x52cm, ej examinerad ur ram, inramning defekt baksida, något gulnad
Oliver Herdiès (1906-1993), pastell, komposition, Rörelse pastell, signerad och daterad Herdies 61, i ram, mått:48,5x63,5cm, inklusive ram: 57x72cm, ej examinerad ur ram, inramning defekt baksida. Visas och hämtas på Sefina Pantbank Birger Jarlsgatan 12