81 - 100 av 1 411
1...456...71 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 23 mars 2021

Klubbad för

Dopsked S830 9,6g 1st 113mm mönstrad i ask

50 kr

Utrop: 75 kr

Ring S925 8,2g Ø18 tillverkad av Bo Ekström, Gaffelkonst

125 kr

Utrop: 75 kr

Armband S830 29,4g 18,5cm bredd 18mm tillverkad av Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab år 1951

275 kr

Utrop: 200 kr

Armband Bismarck S925 10,8g 19,5cm bredd 7mm

200 kr

Utrop: 250 kr

Örhängen S925 4,9g längd 57mm Esprit, med vita och lila stenar, i ask

150 kr

Utrop: 100 kr

Ring S925 7,7g Ø18½ 43mm

250 kr

Utrop: 300 kr

Ring S925 7,9g Ø20 45mm

275 kr

Utrop: 300 kr

Armband Bismarck S830 67,1g 20cm bredd 18mm tillverkat av Jo-Ans Guld AB år 1976

750 kr

Utrop: 450 kr

Armband Bismarck S830 27,9g 19,5cm bredd 8mm med fem berlocker varav en saknar sten

Utrop: 200 kr

Armband S925 36,3g 19,5cm bredd 14mm med blå stenar, instickslås, tillverkat av Nordström Ove Handelsbolag år 1978

500 kr

Utrop: 300 kr

Collier S925 22,7g 44,5cm bredd 3-14mm med blå stenar, springring, tillverkat av Nordström Ove Handelsbolag år 1979

425 kr

Utrop: 425 kr

Tesked S830 7,1g 1st 79mm defekt

Utrop: 75 kr

Bordssked S830 39,7g 1st 184mm

Utrop: 250 kr

Tissot PRS200, armbandsur, refnr T362/462, snr QKQ-HA-45864, Ø41mm, stål, datum, kronograf, safirglas, quartz, länk i stål repig, repig glasring

Utrop: 1 100 kr

Klockor Citizen

Citizen WR 50, armbandsur, refnr 1502-S097827, snr 9N1220012, Ø41mm, stål, dag/datum, safirglas, quartz, läderarmband

225 kr

Utrop: 250 kr

Rolex Cosmograph Daytona 18K, armbandsur, automat, safirglas, refnr 116598, snr Z569179, leopardmönstrad urtavla med diaindex, diamanter tot ca 1,21ct, cognacsfärgade safirer tot ca 5,07ct, läderarmband ca 17cm leopardmönstrat med viklås 18K, box, cert-07

450 000 kr

Utrop: 290 000 kr

Fat, Georg Jensen Crash Fad, Crash Tray, design: Verner Panton, storlek small, höjd 31mm, bredd 147mm, längd 176mm, blankpolerat rostfritt stål, designår 1988, i originalkartong med dustbag

650 kr

Utrop: 500 kr

Birger Forsberg (1922-2012), etsning, signerad och daterad -62, numrerad 4/60, Gammal smedja, Alnön, i ram, mått:26x33cm, inklusive ram: 42x52cm, ej examinerad ur ram, inramning defekt baksida, något gulnad

Utrop: 50 kr

Oliver Herdiès (1906-1993), pastell, komposition, Rörelse pastell, signerad och daterad Herdies 61, i ram, mått:48,5x63,5cm, inklusive ram: 57x72cm, ej examinerad ur ram, inramning defekt baksida. Visas och hämtas på Sefina Pantbank Birger Jarlsgatan 12

Utrop: 500 kr

Veikko Aaltona (1910-1990), målning, stilleben, signerad v.v.a, i ram, mått: 49x59cm, inklusive ram:66x75cm. Visas och hämtas på Sefina Pantbank Birger Jarlsgatan 12 i Stockholm.

225 kr

Utrop: 275 kr