1 - 20 av 246
123...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 9 oktober 1999

Klubbad för

RING, 18K guld med safir 1.30 ct. carré safirer 0.80 ct., briljanter 0.40 ct.

Utrop: 7 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 2 safirer 1.80 ct. samt briljanter 0.30 ct. vikt 13.0 g

Utrop: 6 300 kr

SMYCKESET, 21 K guld med vita stenar, CZ, vikt 17,6 g ringstl. 15 3/4, L= 40 cm. i etui.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

HÄNGE, silver med rökkvarts. Liljedahl.

Utrop: 600 kr

ARMRING, silver med Turmalin, svenska stämplar.

500 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, silver, L=125 cm. svenska stämplar.

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr

RYSKA ÄGG silver och emalj 4 stycken på silverkedja

Utrop: 2 100 kr

SILVERDOSA rysk

800 kr

Utrop: 900 kr

BROSCH, silver med sten signerad Göthe.

250 kr

Utrop: 300 kr

BROSCH, silver med ametist, signerad Göthe.

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld med grön synt sten stl 16 1/4 mm.

500 kr

Utrop: 600 kr

Glas Skålar

GLASSKÅL kristall 36 cm omkrets

Utrop: 3 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, Antilla & Weckström, Finland.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

4 RINGAR, 18K guld, odlade pärlor, ametist samt nål med orientalisk pärla.

Utrop: 1 300 kr

SILVERCOLLIER med agater längd 1,15 meter

325 kr

Utrop: 400 kr

Glas Vaser

PALMQVIST glasvas

2 000 kr

Utrop: 1 400 kr

Keramik Vaser

VAS, 3 stycken, en Gustavsberg, 2 stycken glas vaser

325 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, 3 stycken

250 kr

Utrop: 300 kr

CIGARETT DOSA silver

500 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, silver med markasiter, L= 38 cm

550 kr

Utrop: 500 kr