121 - 140 av 511
1...678...26 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 februari 2021

Klubbad för

Klockor DKNY

DKNY, "Tachymeter", kronograf, Boett nr. NY-4527 / 250908, damur, 36 mm, stål, quartz, datum, mineralglas (repor), pärlemorurtavla, läderband, ca 2010

450 kr

Utrop: 300 kr

JOVIAL, damur, 21 x 31 mm, Boett nr. 4011U, doublé, quartz, safirglas, läderband, ca 1995.

125 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Christian Bernard

CHRISTIAN BERNARD, Paris, damur, 24 mm, doublé, quartz (går ej), mineralglas, urtavla med strass, integrerat läderband, ca 1995.

75 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 51 mm, Boett nr. 51868, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, ca 1925.

850 kr

Utrop: 150 kr

VW AUDI, damur, 33 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, ca 1970, metallänk ej original.

150 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Bulova

BULOVA, Accutron, Cal 2181, Serie nr. 3-262426, Boett nr. 7035-1, herrur, 38 mm, doublé (20 micron), stämgaffel, mineralglas, datum, defekt, läderband, ca 1970.

550 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, damur, 20,5 mm, Cal 1402 U, Serie nr. 4166175, Boett nr. 3949883, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1960.

125 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Lemania

LEMANIA. herrur, 34 mm, Cal 3065, Serie nr. 1832125, Boett nr. 936-63, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, saknar krona/ställaxel, ca 1963, metallänk ej original.

1 200 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4906712, Boett nr. 5696796, silver (0,800), ankargång, bucklor, ca 1916, fickurskedja i gulmetall.

550 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4442428, Boett nr. 5266454, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1915.

800 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40,6L.T2.15P, Serie nr. 7714164, Boett nr. 8484618, silver (0,800), ankargång, utbytt visare, skadad urtavla, bucklor, ca 1932.

1 100 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 58,5 mm, Cal 262 (18 size, 15 stenar), Serie nr. 9242241, Boett nr. 4128174, silver (0,925), ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1901.

550 kr

Utrop: 400 kr

TAVANNES WATCH Co, fickur, 46 mm, Boett nr. 7017052, silver (0,900), ankargång, skadad urtavla, niello, ca 1930.

700 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Boett nr. 3959193, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1906, fickurskedja i vitmetall.

850 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, frackur, 48,5 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 8542600, Boett nr. 9316192, stål (Staybrite), ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1937.

750 kr

Utrop: 350 kr

ZENITH, fickur, 49 mm, Cal 177-T, Boett nr. 883672, stål, ankargång, gravyr, logo på ytterlock, ca 1940, fickurskedja i stål.

700 kr

Utrop: 500 kr

ILLINOIS WATCH Co, fickur, 50 mm, Serie nr. 17492791, Boett nr. 6943136, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1910.

550 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 67094, silver (0,800), ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, OBS: delar saknas i urverket, bucklor, ca 1900.

325 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 4098561, Boett nr. 4868275, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1912.

750 kr

Utrop: 400 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 2565017, Boett nr. 2565017, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, skadad boett, bucklor, ca 1911.

700 kr

Utrop: 350 kr