721 - 740 av 1 168
1...363738...59 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 8 december 2020

Klubbad för

Samlarmedaljer, 50st, S925 3290g "Rembrandt i silver" Franklin Mint AB Ø5cm motiv från målningar av Rembrandt

Utrop: 25 000 kr

Samlarmedaljer, 50st, S925 3290g "Rembrandt i silver" Franklin Mint AB Ø5cm motiv från målningar av Rembrandt, äkthetbevis från 2 aug 1974

Utrop: 25 000 kr

Snapsglas, 4st, Iittala design: Tapio Wirkkala, modell: Ultima Thule

50 kr

Utrop: 50 kr

Ljusstakar 3st, Iittala design Timo Sarpaneva, modell: Festivo H: 18cm, H: 12cm, H: 8cm

450 kr

Utrop: 250 kr

Kristallkrona för el , 1900-talets mitt; Nyrenässansstil, extraprismor, ej funktionstestad, Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

275 kr

Utrop: 200 kr

Lars Norrman (1915-1979) , grafiskt blad, inramat, nr 47/310, motiv båtskrov på strand, skador/fläckar på passpatout Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

Utrop: 300 kr

Hans Viksten (1926-1987), grafiskt blad inramat nr 222/360, signerad -73., motiv " Lövdungen" mått ca 25x21cm Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

Utrop: 500 kr

KG Sten, olja på duk , motiv landskaps med gårdsbyggnad, inramad mått ca 39x48 cm Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

50 kr

Utrop: 100 kr

Emil Österman (1870-1927) Porträtt, signerad City Klubben 8 okt. 1915. Provin: Från Sven Hedins hus, Norr Mälarstrand 66. inramningens mått ca 15x11cm Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

375 kr

Utrop: 50 kr

Ring 23K 8g graverad med stenar

Utrop: 4 700 kr

Örhängen ett par 18K tvåfärgade 0,7g

Utrop: 550 kr

Örhängen 18K 0,5g defekt med en sten

Utrop: 250 kr

Sockersked 1st S830 15,6g 113mm

Utrop: 100 kr

Moccaskedar 12st S830 116,6g 90mm

Utrop: 800 kr

Såsslev 1st S830 51,1g graverad defekt

Utrop: 350 kr

Ring 18K vitguld 6,2g Ø18 med diamanter 1xca0,50ct tw/vs 36xca0,01ct

12 000 kr

Utrop: 15 000 kr

Parti guld 18K vitguld 3,7g defekt

Utrop: 1 700 kr

Örhängen ett par 18K 1,0g Creoler

1 200 kr

Utrop: 450 kr

Örhängen ett par 14K 2,7g tvåfärgade

Utrop: 1 100 kr

Hänge 14K 1,1g "E"

325 kr

Utrop: 400 kr