Avslutad | Pant – Tisdag 24 november 2020
Mon Amie, Rörstrand, tre stycken tekoppar, höjd: 6,5cm, bredd: 9,5cm, tre stycken tillhörande fat, bredd: 16cm, deisgn av Marianne Westman
Tekoppar, design av Kerstin Tillberg, 4st, rosa med gulddetaljer, höjd: 11cm, bredd: 14,5cm, rymmer ca 7dl, högbränt stengods
Vas, Kosta Boda, Bertil Vallien, Artist collection, ettiket samt signerad nr. 7640758, höjd: 41cm, glas
Sabel, mässingsbelagen, längd 91 cm, eneggad klinga 78 cm, otydliga stämplar, förstärkt ovandel, ej balja, defekter.. Ej med på visning.
Sabel, okänd tillverkare, längd 95 cm, klinga 82 cm, defekt, parerstång sitter löst, ej balja.. Ej med på visning.
TISSOT, Seastar, 18K, kvarts, 34 mm, trasigt ur, kronan lös, bucklor, gravyr, defekt band.
Parti Silver, S830, brv 177,7g; fyra supkoppar, en bägare, H: 5,5 - 9 cm, gravyr, defekt.