Avslutad | Pant – Tisdag 24 november 2020
Ring 18K, 3,6g, Ø17, med pärlor Ø4mm, rosenslipade diamanter 4x ca 0,01ct, 1952, Göteborg
Knivbajonett, m/1914, längd 46 cm, blad 33 cm, balja plåt nr 976, Carl Gustafs stads gevärsfaktori, gott skick.. Ej med på visning.
Sabelbajonetter, ett par m/1876 för marinen, längd 71 cm, Yatagan-klinga 57 cm, nr på parerstång: 417 & 497, blad stämplat Kongsberg, visst slitage, ej baljor.. Ej med på visning.
Pärlcollier, doserad med lås i 18K Brv 16,1g, missfäragde pärlor, fem mindre rosenslipade diamanter
Klockor Ulysse Nardin
ULYSSE NARDIN, Dual Time, 42mm, stål, Ref nr. 3343-126/93 Limited Edition, automatisk, Cal. UN-334, safirglas, glasbaksida, blå urtavla, stålboett med små repor, alligator läderband med viklås, i box, ytterbox, med manual certifikat (2018), Serie nr. 0255
Visa varaElektronik Övrigt
Skruvdragare, Bosch PSR 14,4 LI-2 (1x1,5Ah), två batterier, laddningsstation, i väska, Serie nr. 882000838 . Ej med på visning.
Klockor Festina
Festina Chronograph, 44mm, ref.nr: F20356/1, länk.nr: 429, quartz, mineralglas, rostfritt stål, med box, manualer och tag, i nyskick