641 - 660 av 1 573
1...323334...79 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 24 november 2020

Klubbad för

Ring 18K, 3,6g, Ø17, med pärlor Ø4mm, rosenslipade diamanter 4x ca 0,01ct, 1952, Göteborg

Utrop: 1 800 kr

Ring 18K tvåfärgad, 3,5g, Ø17, med pärla Ø 7mm, diamanter 4x ca 0,01ct, åttakantslipade

Utrop: 1 400 kr

Hänge, "träsko" 18K, 0,5g klippt ögla

Utrop: 250 kr

Knivbajonett, m/1914, längd 46 cm, blad 33 cm, balja plåt nr 976, Carl Gustafs stads gevärsfaktori, gott skick.. Ej med på visning.

550 kr

Utrop: 650 kr

Sabelbajonetter, ett par m/1876 för marinen, längd 71 cm, Yatagan-klinga 57 cm, nr på parerstång: 417 & 497, blad stämplat Kongsberg, visst slitage, ej baljor.. Ej med på visning.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

Ring 18K, Brv 2,8g, Ø17¾, med vita stenar, nagg

Utrop: 1 100 kr

Örhängen, ett par 18K, Brv 2,9g med blå stenar, skruvstopp

Utrop: 950 kr

Armband, treradig Bismarckslänk 18K, 20,1g 17 cm, 15 mm, skev, kistlås

Utrop: 9 100 kr

Kedja Cordell 18K, 6,4g defekt lås

Utrop: 3 000 kr

Pärlcollier, doserad med lås i 18K Brv 16,1g, missfäragde pärlor, fem mindre rosenslipade diamanter

Utrop: 950 kr

Klockor Ulysse Nardin

ULYSSE NARDIN, Dual Time, 42mm, stål, Ref nr. 3343-126/93 Limited Edition, automatisk, Cal. UN-334, safirglas, glasbaksida, blå urtavla, stålboett med små repor, alligator läderband med viklås, i box, ytterbox, med manual certifikat (2018), Serie nr. 0255

Skruvdragare, Bosch PSR 14,4 LI-2 (1x1,5Ah), två batterier, laddningsstation, i väska, Serie nr. 882000838 . Ej med på visning.

750 kr

Utrop: 600 kr

ERIK OLSON, färglitografi, signerad och numrerade, 50x40 cm, i ram

650 kr

Utrop: 300 kr

ERIK OLSON, färglitografi, signerad och numrerade, 56x44 cm, i ram

250 kr

Utrop: 300 kr

Spelkonsol bärbar, Nintendo DS Lite, svart, ser.nr: UEH15063382, laddare, 2 spel

200 kr

Utrop: 250 kr

Smycken Herring

Klackring med sten, 18K, Brv 7,1g, Ø22½, gjord av Bergdahl Axel, 1915, Göteborg

Utrop: 3 600 kr

Klockor Festina

Festina Chronograph, 44mm, ref.nr: F20356/1, länk.nr: 429, quartz, mineralglas, rostfritt stål, med box, manualer och tag, i nyskick

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Parti guld, 14K, Brv 6,8g två ringar med sten

Utrop: 2 000 kr

Armband, 14K, 5,8g, skadat med bucklor och skevt

Utrop: 2 200 kr

Ring 14K, Brv 3,5g, Ø17 med grön sten, Polen, 1900 talets senare hälft

950 kr

Utrop: 1 100 kr