Avslutad | Pant – Tisdag 24 november 2020
Armband, Korridorlänk 18K, 52,0g, längd: 20,5 cm, bredd: 19 mm, kistlås, Ceson, Göteborg. 1966
Kedja, doserad X-länk med stav 18K, 19,6g, längd 43,5 cm, bredd: ca 6 mm - 10 mm, kistlås, NSE, Köping, 1982
Armband, 18K, 30,8g 19 cm, 20 mm, kistlås, mindre repor, mindre bucklor på insida av länk
Ring 20K tvåfärgad, 3,8g, Ø19¼ med diamant, 1x ca 0,30ct, briljantslipad, inga tydliga inneslutningar, av Andren Claes, Göteborg, 1923, personlig gravyr i skenan
Ring 20K tvåfärgad, 4,6g, Ø18¼, med diamant, 1x ca 0,20ct, briljantslipad, inga tydliga inneslutningar, av Andren Claes, Göteborg, 1923, personlig gravyr i skenan
Örhängen Bismarck med diamanter, 18K, 3,0g, Längd: 2,8cm, 14 x ca 0,005ct, med silikon stoppers
Fickur/frackur, 14K, 51,5mm, Brv 67,6g, defekt, två boetter i 14K, inre boett i metal, Boett nr. 10990, med en chatelaine i doublé