881 - 900 av 1 840
1...444546...92 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 17 november 2020

Klubbad för

Kanna med lock S925 547,7g 22cm hög

Utrop: 4 100 kr

Gräddkanna S835 118,7g

Utrop: 900 kr

Kanna med lock S835 433g ca 19cm hög

Utrop: 2 900 kr

Gräddsnipa S835 74g

400 kr

Utrop: 500 kr

Skål S830 80,8g

450 kr

Utrop: 550 kr

Uppläggningsfat Gustavsberg, design Wilhelm Kåge, modell Pyro 17x30cm

175 kr

Utrop: 225 kr

Vas, Rörstrand, design Gunnar Nylund "Chamotte", höjd: 15cm

1 800 kr

Utrop: 550 kr

Figurin, Royal Copenhagen, design Holger Christensen "Mor och barn", nr 3457, porslin, 20cm

325 kr

Utrop: 200 kr

Vas, Royal Copenhagen, nr: 457/3059, höjd 25cm

550 kr

Utrop: 500 kr

Skålar/figuriner, Pukebergs glasbruk, 2st 18/25cm, en naggad

150 kr

Utrop: 50 kr

Vas, Bornholm, Söholm Stentöj, keramik, höjd: 15cm

Utrop: 250 kr

Figurin, Söholm Denmark, Tupp, stengods, höjd 17cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Moccaskedar S830 48,4g 95mm 6st

Utrop: 350 kr

Kaffeskedar S830 81,8g 110mm 9st

Utrop: 550 kr

Kaffeskedar S830 69g 104mm 7st

Utrop: 450 kr

Sparbössa, design Lisa Larsson "Gunnar Sträng", höjd 15,5cm

Utrop: 700 kr

Kräftskål, Rörstrand, Alf Wallander, flintgods, diamanter 26cm, små missfärgningar

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Vas, Gustavsberg, Josef Ekberg, sgraffito, signerad 1918, höjd 25cm, spricka på insida av hals

850 kr

Utrop: 800 kr

Tavla, Maurice Blanchard (Frankrike 1903-1969), blandteknik, signerad 53, 34x44cm inkl ram, skadad ram, missfärgningar

Träskulptur, Kay Bojesen, 20cm, teak och limbaträ, skador, signerad

950 kr

Utrop: 700 kr