941 - 960 av 1 490
1...474849...75 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 10 november 2020

Klubbad för

Parti guld 18K 12,6g, med stenar

Utrop: 5 600 kr

Örhängen ett par 18K, 4,5g vitguld , med diamanter 2xca 0,08ct 16xca 0,01ct, grön sten

Utrop: 4 600 kr

Ring 18K 6,4g, Ø17, med diamanter 12xca 0,02ct, lila sten

Utrop: 4 700 kr

Ring 18K Vitguld 6,1g, Ø16¾, med diamanter 2xca 0,15ct Navettslipade, med grön sten

Utrop: 4 600 kr

Ring 18K 6,9g, Ø17¾, med diamanter 4xca 0,25ct

5 500 kr

Utrop: 5 800 kr

Ring 18K 7,2g Ø17¾, med diamanter 22xca 0,02ct, blå sten

Utrop: 6 500 kr

Örhängen ett par 18K 7,1g med diamanter 34xca 0,02ct, blå stenar, stoppers ej guld

Utrop: 8 100 kr

Ivan Aguéli (1869-1917) Olja på pannå, motiv Nakenakt, mått 25x39cm, utställd på Gallerie Blanche 1957, katalognummer 95, osignerad, stifthål i pannå. Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20 i Stockholm

Otto Gustaf Carlsund (1897-1948) Blandteknik på papper, monogramsignerad, mått 17x14,5cm, ursprunglig proveniens på objektets rygg. Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20 i Stockholm

Otto Gustaf Carlsund (1897-1948) Blandteknik på papper, monogramsignerad -26, mått 15x15cm. Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20 i Stockholm

Esaias Thorén (1901-1981) Collage/blandteknik på papper, monogramsignerad 1930, mått 13,5x11cm, lös i sin inramning. Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20 i Stockholm

Parti guld 18K 8,1g skevt med stenar

Ring 14K vitguld 4,2g Ø16¼ med diamanter 28xca0,01-0,02ct och 4xca0,05ct princess

Ring 14K 15,0g Ø17¼ med stenar skev

Ring 14K 7,3g Ø18 med stenar

Dolce & Gabbana, Axelremsväska, läder med märkestryck, axelrem i vävt tyg, dustbag, inköpskvitto juni -19 finns i innerfack

Utrop: 2 500 kr

Videokamera Canon XA10 snr 453420100739 med användarhandbok, Blixt Canon DS401051 600EX-RT snr 0101103173, Mikrofon Røde NTG-1 snr 0042652, med kablar i väska

4 900 kr

Utrop: 5 000 kr

Medalj 14K 26,7g Stockholms stad graverad

Utrop: 9 400 kr

Örhängen ett par 18K 2,0g skruvlås

Utrop: 1 000 kr

Ring 18K 3,8g Ø15½ med diamant 1xca0,47ct

6 700 kr

Utrop: 7 600 kr