Avslutad | Aficionado – Torsdag 29 oktober 2020
SOLGLASÖGON, CARTIER, Santos, 135, bågar i gulmetall, bruna glas, etui, fodral.
Accessoarer Tändare
TÄNDARE, ST DUPONT, gulmetall, Line, 1K0BT58, 5,7x3,5cm, etui, kvitto fråm 1997.
Accessoarer Pennor
PENNA, CARTIER, Resevoar, stift 18K, resin i vitmeatall med förgyllda detaljer, 033356.
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Meisterstück, 146, svart resin, stift 14K, BH1470213, etui, ytterkartong, bläck.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Lire, 1882, Italien, kvalité ca 1+, diameter 21 mm, vikt 6,4 g.
Medaljer Minnen
MINNE, silver, Gustaf Sparre, 1904, diameter 60 mm, vikt 103,5 g, av Adolf Lindberg, mindre kantskada.
Mynt Utländska mynt
2 MYNT, silver, Dollar, Morgan, 1885 samt 1888, USA, kvalité ca 1/1+, total vikt 53,0 g.
Medaljer Minnen
MINNE, silver, Kvinnoåret 1975, 3 delar, diameter 50 mm, vikt 249,5 g, av Kauko Räsänen, etui, 752/1500.
Medaljer Minnen
MINNE, brons, Michelangelo, 3 delar, diameter 60 mm, vikr 519,5 g, av Kauko Räsänen, 358/5000.
Medaljer Ordenstecken
KRASCHAN, silver, Nordstjärneorden även ett axelband och ett etui tillhörande storkorset, bredd 70 mm, vikt 55,3 g.
WEEKENDBAG, HUGO BOSS, svart nylon, svart läder, detaljer i vitmetall, 60x35x28cm, visst bruksslitage på hörn, en dragtapp saknas.