281 - 300 av 303
1...141516 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 september 2020

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 rosa safirer ca 0,90 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca W-Cr/P, vikt 2,0 g, stift.

3 200 kr

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca TW/VS, 28 åttkantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 4,4 g, några sidostenar har nagg.

6 400 kr

Utrop: 7 200 kr

Utrop: 44 000 kr

Utrop: 16 400 kr

Utrop: 30 000 kr

Utrop: 36 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,11 ct, Very Light Yellow(O-P)/SI2, GIA certifikat 2218764905, 40 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,0 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 25 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 7,4-8,3 mm, lås i 18K förgyllt guld, kula i 18K roséguld med 64 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW(F-G)/VS, Tresor Paris, längd 43,5 cm, vikt 33,3 g.

Utrop: 6 400 kr

HELALLIANSRING, 18K roséguld, 46 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-TCr(F-I)/VS-P, 92 svarta briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, stl 17 mm, vikt 3,5 g, en diamant skadad.

Utrop: 7 800 kr

RING, 18K vitguld, radiantslipad diamant 1,14 ct, Fancy Dark Brown-Greenish Yellow/SI1, GIA certifikat 15883049, 114 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 17,25 mm, vikt 6,1 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 33 000 kr

HELALLIANSRING, platina, 31 prinsesslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 14,75 mm, vikt 2,6 g.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,75 ct, ca TW(F)/P1, stl 18,5 mm, vikt 4,4 g, diamanten har tjock rondist och stark fluorescens samt litet nagg på rondisten och kuletten.

Utrop: 14 600 kr

RING, 18K vitguld, droppslipad rosa safir ca 1,35 ct, 72 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCa(F-L)/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 2,8 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 7 800 kr

Utrop: 12 600 kr

Utrop: 12 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca TCr(I)/P, 34 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr(F-I)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g, en sidosten skadad.

Utrop: 4 600 kr

Utrop: 23 000 kr

RING, 18K vitguld, 180 baguette- och briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca W-TCa(H-L)/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 4,9 g, en briljant trasig och flera har nagg och skador.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TW(G)/P1, 116 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,6 g, mittstenen rör sig i fattningen och har stark fluorescens, några sidostenar har nagg.

Utrop: 13 600 kr

RING, 18K vitguld, kuddslipad diamant 0,36 ct, Fancy Deep Brownish Yellow/SI2, GIA certifikat 2194835346, 46 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 17 mm, vikt 4,3 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 13 600 kr