141 - 160 av 195
1...78910 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 september 2020

Klubbad för

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 4564, Serie nr. 91748553, PIC nr. 231.10.39.60.02.001, Ref nr. ST 396.1118, Boett nr. 196.1118, herrur, 38,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1587/986-IJH, ca 2016, box.

16 000 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, herrur, 23,8 x 27,6 (37) mm, Cal 302, Serie nr. 15030640, Ref nr. OT 3946, Boett nr. 205160 / 3946, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, läderband, ca 1956.

Utrop: 7 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual (T Swiss Made T), Ref nr. 67480, Serie nr. T361037, Cal 2130, Verk nr. 3480477, Boett nr. 67400, midsize, 30 mm, stål, automatisk, safirglas, defekt (akut servicebehov), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-V5/551 B, ca 1996.

18 200 kr

Utrop: 14 000 kr

IWC, International Watch Co, Schaffhausen, Portofino, Cal 37521, Serie nr. 2601202, Boett nr. 2751238 / 3513 1, herrur, 34 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 2000.

18 000 kr

Utrop: 19 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Control, Date, Cal 891/2/447, Serie nr. 3012977, Ref nr. 140.3.40.874.AB, Boett nr. 0368 / 140.3.87, herrur, 37 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, dag (tyska), datum, månad, liten sekundvisare, öpnningsbar bakboett med glasad innerboett, läderband, viklås i 18K vitguld, ca 2003.

57 000 kr

Utrop: 52 000 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, Geneve, Big Bang, "Cappuccino", Cal HUB 44 (ETA 7750), Ref nr. 301.PC.1007.RX, Boett nr. 750844, kronograf, herrur, 44 mm, 18K guld/ceramica/kevlar, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, innerboett i titan, integrerat gummiband, viklås i svart pvd behandlat stål/18K guld, cert, november 2009, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 97 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 1803, Serie nr. 3220995, Cal 1556, Verk nr. DD343074, Boett nr. 1803, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, Presidentlänk (2002), viklås, Ref nr. 83858-DT8, totalvikt 158,2 gram, ca 1972.

71 000 kr

Utrop: 75 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. L276240, Cal 3135, Verk nr. 5209378, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, defekt, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.18-N3/455 B, cert, september 1989, box, ytterkartong.

31 000 kr

Utrop: 32 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 501, Serie nr. 16030534, Ref nr. KO 2846, Boett nr. 2846/2848 6 SC, herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, originallänk (bicolour), viklås, ca 1959, box.

4 100 kr

Utrop: 4 400 kr

DAMASKO, herrur, 40 mm, Cal ETA 2836-2, Ref nr. DA36.1287 stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, originalspänne, ca 2015.

4 000 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Doxa

DOXA, herrur, 38 mm, Cal ETA 2824-2, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, glasbaksida, läderband, ca 1995.

Utrop: 1 300 kr

Klockor Oris

ORIS, Aquis Date (30Bar/300 M), Cal 733 (SW 200-1), Serie nr. 37 64220, Ref nr. 733-7730-4135MB, herrur, 43,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, svart keramisk bezel, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 07 8 24 05PEB, ca 2018, box.

10 600 kr

Utrop: 8 500 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Chronograph, Cal SS G3 (ETA 7750), Serie nr. 1067, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, skadad urtavla, defekt, skadad krona/boetthals, glasbaksida, originallänk, viklås (defekt), ca 2010, box.

7 000 kr

Utrop: 7 500 kr

Klockor Oris

ORIS, Aquis (30Bar/300M), "Source of Life", Cal 733 (SW 200-1), Serie nr. 37-20335, Ref nr. 01 733 7730 4125-Set RS, herrur, 43,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, bezel i Tungsten, OBS: saknar packning, integrerat gummiband, viklås, Ref nr. 07 34 18 44 EB, ca 2018, Limiterad och numrerad (Nr. 0924/2343).

Utrop: 7 500 kr

OMEGA, De Ville, Classic, Cal 1532, Serie nr. 55494323, Ref nr. ST 196.2432, Boett nr. 196.2432 (LL), herrur, 32,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1995.

2 500 kr

Utrop: 2 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Ref nr. 6917, Serie nr. 4208618, Cal 2030, Verk nr. 00801, Boett nr. 6917, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas (skadat), datum, Jubileelänk, viklås (1987), Ref nr. 62510D-L5/568, ca 1976.

19 600 kr

Utrop: 20 000 kr

Klockor Chopard

L.U. CHOPARD, L.U.C Perpetual Twin, Chronometer, Cal 14 1/2" LUC 96.22-L, Verk nr. 192228, Serie nr. 1993299, Ref nr. 168561-3001, Boett nr. 8561, herrur, 43 mm, stål, automatisk (microrotor), safirglas, dag, datum, månad, skottårsindikator, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, juni 2018, träbox, ytterkartong.

Utrop: 120 000 kr

IWC, Schaffhausen, GST Automatic Alarm, Cal 1.917, Serie nr. 2988526, Ref nr. 3537, Boett nr. 2718017, herrur, 39,5 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, alarm, integrerad originallänk, servad juli 2020, cert, november 2000, box, ytterkartong.

22 000 kr

Utrop: 23 000 kr

OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 31652650, Ref nr. BA 131.0041, Boett nr. 131.041, herrur, 33 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, ca 1969, metallänk ej original, box.

5 100 kr

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Speedmaster, Broad Arrow, Chronometer, "Tachymètre Base 1000", Cal 3303 (A), Verk nr. 78008876, Serie nr. 78008876, PIC nr. 3551.20.00, Ref nr. ST 378.0022, Boett nr. 178.0022, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, defekt (akut servicebehov), läderband, viklås, ca 2002.

18 400 kr

Utrop: 14 000 kr