Avslutad | Klockor – Lördag 5 september 2020
OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 4564, Serie nr. 91748553, PIC nr. 231.10.39.60.02.001, Ref nr. ST 396.1118, Boett nr. 196.1118, herrur, 38,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1587/986-IJH, ca 2016, box.
OMEGA, herrur, 23,8 x 27,6 (37) mm, Cal 302, Serie nr. 15030640, Ref nr. OT 3946, Boett nr. 205160 / 3946, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, läderband, ca 1956.
ROLEX, Oyster Perpetual (T Swiss Made T), Ref nr. 67480, Serie nr. T361037, Cal 2130, Verk nr. 3480477, Boett nr. 67400, midsize, 30 mm, stål, automatisk, safirglas, defekt (akut servicebehov), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-V5/551 B, ca 1996.
IWC, International Watch Co, Schaffhausen, Portofino, Cal 37521, Serie nr. 2601202, Boett nr. 2751238 / 3513 1, herrur, 34 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 2000.
JAEGER-LE COULTRE, Master Control, Date, Cal 891/2/447, Serie nr. 3012977, Ref nr. 140.3.40.874.AB, Boett nr. 0368 / 140.3.87, herrur, 37 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, dag (tyska), datum, månad, liten sekundvisare, öpnningsbar bakboett med glasad innerboett, läderband, viklås i 18K vitguld, ca 2003.
Klockor Hublot
HUBLOT, Geneve, Big Bang, "Cappuccino", Cal HUB 44 (ETA 7750), Ref nr. 301.PC.1007.RX, Boett nr. 750844, kronograf, herrur, 44 mm, 18K guld/ceramica/kevlar, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, innerboett i titan, integrerat gummiband, viklås i svart pvd behandlat stål/18K guld, cert, november 2009, box (skadad), ytterkartong.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 1803, Serie nr. 3220995, Cal 1556, Verk nr. DD343074, Boett nr. 1803, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, Presidentlänk (2002), viklås, Ref nr. 83858-DT8, totalvikt 158,2 gram, ca 1972.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. L276240, Cal 3135, Verk nr. 5209378, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, defekt, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.18-N3/455 B, cert, september 1989, box, ytterkartong.
OMEGA, Seamaster, Cal 501, Serie nr. 16030534, Ref nr. KO 2846, Boett nr. 2846/2848 6 SC, herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, originallänk (bicolour), viklås, ca 1959, box.
DAMASKO, herrur, 40 mm, Cal ETA 2836-2, Ref nr. DA36.1287 stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, originalspänne, ca 2015.
Klockor Doxa
DOXA, herrur, 38 mm, Cal ETA 2824-2, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, glasbaksida, läderband, ca 1995.
Klockor Oris
ORIS, Aquis Date (30Bar/300 M), Cal 733 (SW 200-1), Serie nr. 37 64220, Ref nr. 733-7730-4135MB, herrur, 43,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, svart keramisk bezel, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 07 8 24 05PEB, ca 2018, box.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Chronograph, Cal SS G3 (ETA 7750), Serie nr. 1067, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, skadad urtavla, defekt, skadad krona/boetthals, glasbaksida, originallänk, viklås (defekt), ca 2010, box.
Klockor Oris
ORIS, Aquis (30Bar/300M), "Source of Life", Cal 733 (SW 200-1), Serie nr. 37-20335, Ref nr. 01 733 7730 4125-Set RS, herrur, 43,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, bezel i Tungsten, OBS: saknar packning, integrerat gummiband, viklås, Ref nr. 07 34 18 44 EB, ca 2018, Limiterad och numrerad (Nr. 0924/2343).
OMEGA, De Ville, Classic, Cal 1532, Serie nr. 55494323, Ref nr. ST 196.2432, Boett nr. 196.2432 (LL), herrur, 32,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1995.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Ref nr. 6917, Serie nr. 4208618, Cal 2030, Verk nr. 00801, Boett nr. 6917, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas (skadat), datum, Jubileelänk, viklås (1987), Ref nr. 62510D-L5/568, ca 1976.
Klockor Chopard
L.U. CHOPARD, L.U.C Perpetual Twin, Chronometer, Cal 14 1/2" LUC 96.22-L, Verk nr. 192228, Serie nr. 1993299, Ref nr. 168561-3001, Boett nr. 8561, herrur, 43 mm, stål, automatisk (microrotor), safirglas, dag, datum, månad, skottårsindikator, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, juni 2018, träbox, ytterkartong.
IWC, Schaffhausen, GST Automatic Alarm, Cal 1.917, Serie nr. 2988526, Ref nr. 3537, Boett nr. 2718017, herrur, 39,5 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, alarm, integrerad originallänk, servad juli 2020, cert, november 2000, box, ytterkartong.
OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 31652650, Ref nr. BA 131.0041, Boett nr. 131.041, herrur, 33 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, ca 1969, metallänk ej original, box.
OMEGA, Speedmaster, Broad Arrow, Chronometer, "Tachymètre Base 1000", Cal 3303 (A), Verk nr. 78008876, Serie nr. 78008876, PIC nr. 3551.20.00, Ref nr. ST 378.0022, Boett nr. 178.0022, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, defekt (akut servicebehov), läderband, viklås, ca 2002.