1 PAR PÄRLÖRHÄNGEN, m äkta stenar, 1 PAR ÖRKNAPPAR m äkta stenar tot 0,10ct.
Utrop: 700 kr
4 PUNSCHBÄGARE.
Utrop: 400 kr
1 SILVERPJÄS, SK.
Utrop: 1 000 kr
1 SILVERLJUSSTAKE, tvåarmad.
Utrop: 1 200 kr
1 SLEV, skaft av år 1861.
1 DOSA, ALMANACKA i mässing.
1 SILVERSLEV, Hallberg år 1910.
Utrop: 300 kr
1 MÄSSINGSSTAKE, Carl Keijser.
Utrop: 500 kr
1 LJUSSTAKE, 1 STRÖARE nysilver.
6 PUNCHBÄGARE.
Utrop: 600 kr
6 BORDSGAFFLAR, Gammal Fransk GAB.
Utrop: 800 kr
6 BORDSKNIVAR, Gammal Fransk GAB.
3 SKEDAR, 3 GAFFLAR, 3 KNIVAR, Sten Sture, Mema.
Utrop: 1 100 kr
1 TAVLA, utan ram Pär Lindblad, Olja 88x94 cm
Utrop: 2 000 kr
1 KERAMIKTAVLA.
1 TAVLA, Pär Lindblad, Akvarell 15x22 cm
1 TAVLA, Göran Brunius, Olja 17x22 cm.
1 DOKUMENT M SIGILL.
1 TAVLA, Pär liondblad, Pastell 36x34 cm.
1 TAVLA, H. Erik Eriksson, Olja 122x61 cm.
Utrop: 3 000 kr
Lördag 4 sep 1999
Förfallna panter / ABV
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm