Avslutad | Pant – Tisdag 7 juli 2020
Rosenholm silverbestick 10 st, 5 bordsgafflar 178mm och 5 bordsknivar 199mm bruttovikt 506,7g
Rosenholm silverbestick 10 st dessertskedar 151mm, liten datumgravyr på baksidan, 271,5g
Klockor Casio
Casio herrur Edifice Tough Solar, bluetooth, stål, 45mm, kronograf, modell EQB-501, länk 20cm, box
Litografi signerad Lars Pirak, Jokkmåkki Märnan 35x48cm, passpartout i ram, ej numrerad, (troligtvis konstnärs ex)
Litografier 2st, signerad Bo Hultén, Kvinnomodell E.A 1971 42x33cm, samt husbyggnad 204/215 1972 22,5cmx39,5cm mått inom passpartout.
Visa varaÖvrigt Övrigt
Guldskiva De Ensligas Allé 50 000 ex 1982, Mikael Wiehe, Nyberg, Franck & Fjellis, ( utgiven för att man uppnåt 50 000 sålda exemplar)
Visa varaKlockor Rolex
Rolex Oyster Perpetual Date GMT-Master II, fernr: 116713LN, snr: Z980038, herrur, stål/guld, automat, safirglas, datum, keramisk vridring, Oysterlocklänk, cert 2007, box, en extra länkbit, länk 17,5cm, bruksskick,kudden i box ej original, snr på 2 ställen
Visa varaKlockor Övriga klockor
Aviator damur Travell Collection, quartz, boett 38mm, stenar i urtavla och glasring, med fem armband i olika färger, i ask, nytt batteri behövs