281 - 300 av 441
1...141516...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 30 juli 2020

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/SI, längd 15,5-18,5 mm, vikt 1,6 g.

Utrop: 6 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/SI, längd 44 cm, vikt 2,5 g.

5 200 kr

Utrop: 6 000 kr

POSH, collier, örhängen, sterling silver, längd 43 cm, total vikt 17,6 g, krok, ytterkartong.

325 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, rosa emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, 22 mm, vikt 7 gram.

400 kr

Utrop: 300 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, basebollshandske

Utrop: 250 kr

HÄNGE, bjällra, förgyllt silver, röd emalj, cz, design A Jewel Veronika, 19 mm, vikt 5 gram.

200 kr

Utrop: 250 kr

HÄNGE, bjällra, förgyllt silver, vit emalj, cz, design A Jewel Veronika, 19 mm, vikt 5 gram.

200 kr

Utrop: 250 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, rosa emalj, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.

550 kr

Utrop: 200 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver med blå emalj, vita safirer, 15 mm

Utrop: 700 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, turkos emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.

325 kr

Utrop: 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor 9-9,5 mm, 18 briljanter 0,11 ctv, Golden Lady, stift, vikt 4,0 g.

2 600 kr

Utrop: 1 600 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 droppformade odlade sötvattenspärlor, 2 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca W/VS, vikt 3,2 g, krokar.

2 100 kr

Utrop: 1 400 kr

BROSCH, silver, blommor, G. Kaplan, Stockholm 1948, mått 51 x 26 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 275 kr

BROSCH, silver, blommor, G. Kaplan, Stockholm 1952, mått 51 x 29 mm, vikt 7,4 g.

250 kr

Utrop: 275 kr

HÄNGE, 18K guld, emalj, vikt 2,2 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

ALLIANSRING, 14K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca Cr-TCa(J-K)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 2 100 kr

DIAMANTER, 2 st, briljantslipade, 0,63 ctv, TCa-Ca(L-M)/VS, båda har små nagg på kuletten och medium fluorescens, ena har natural och extra fasett vid rondisten.

3 500 kr

Utrop: 3 300 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,31 ct, TCa(L)/SI, stark fluorescens.

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,30 ct, TCa(K)/P, skada på kronan och nagg på kuletten.

550 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K roséguld, rubiner, 30 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI, höjd 17 mm, längd på kedjan 45 cm, vikt 3,8 g.

Utrop: 5 400 kr