Avslutad | Aficionado – Torsdag 7 maj 2020
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Mick MM, Damier Graphite, canvas, 43x31x9cm, dustbag, kvitto från 2011.
RESVÄSKA, GUCCI, vintage, monogram, canvas, ljusbrunt läder, 57x33x17cm, bruksslitage,
SOLGLASÖGON, VASUMA, Goeo, 58 14, bågar i gulmetall, mörkgröna glas, etui, ytterkartong.
SOLGLASÖGON, YSL, 2356 7H7, 140, röda bågar, brunmelerade skalmar, bruna glas, etui.
SOLGLASÖGON, GUCCI, GG00270, 002, 50 20, brunmelerade bågar, bruna glas, etui.
SOLGLASÖGON, PERSOL, 649 24/33, 52 20, brunmelerade bågar, bruna glas, etui, ytterkartong.
Accessoarer Bälten
SKÄRP, GUCCI, svart/grått tyg, svart lläder, öglespänne i vitmetall, längd 90cm, bredd 4cm, dustbag.
Accessoarer Scarves
SJAL, LOUIS VUITTON, Satellite Stole, 85% cashmere, 15% siden, 194x132cm, rymden mönster, mörkblå, originalask.
Medaljer Ordenstecken
ÄMBETSTECKEN, 18K guld, Kungliga Maj:ts orden (tidigare Kungliga majestäts Ordnar), vikt med band 45,0 g, bredd 55 mm, något skadad emalj, något skadat originaletui.
Medaljer Ordenstecken
KRASCHAN, förgyllt sterling silver, emalj Aztekiska Örnens orden, andra graden (cruz), Mexiko. bredd 60 mm, vikt 66,2 g, även tillhörande miniatyr med band, originaletui.
Mynt Sedel
3 SEDLAR, 2 Riksdaler Banco 1849 ca 1?/1, 1 Riksdaler RM 1865 ca 1?, 5 Kronor 1890 ca 1?/1 men med ett avrivet hörn.
Mynt Sedel
SEDLAR, 2 st 100 Kr 1961-1962, 2 st 50 Kr 1956-1962, 14 st 10 Kr 1912-1962, 15 st 5 Kr 1914-1963, 3 st 1 Kr 1914-1917, blandad kvalité.
Mynt Sedel
6 SEDLAR, stjärnmärkta, 1 st 5 Kr 1974, 3 st 10 Kr 1968, 1975, 1979, 2 st 100 Kr 1986, blandad kvalité.