101 - 120 av 285
1...567...15 Gå till
Sortering

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 april 2020

Klubbad för

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, 2 blå safirer ca 2,08 ctv, briljantslipade diamanter ca 1,41 ctv, ca Cr-TCa(J-K)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 6,2 g, en mindre diamant med skada, en diamant med nagg.

Återropad

Utrop: 19 800 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,78 ctv ca W/VS, även två små diamanter placerade mellan de större, stl 17,5 mm, vikt 6,7 g.

Återropad

Utrop: 7 500 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, prinsesslipad diamant 0,50 ct TW(F)/SI1, GIA inskription på rondisten 6222458395, 10 prinsesslipade diamanter ca 1,00 ctv,ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,3 g.

Återropad

Utrop: 23 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 87 briljantslipade diamanter ca 1,52 ctv, ca TW-W/VS, längd 18 cm, vikt 6,2 g.

Återropad

Utrop: 21 600 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, 109 briljantslipade diamanter ca 0,87 ctv, ca TW/ VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 3,2 g.

Återropad

Utrop: 19 000 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/VS, längd 40 cm, vikt 3,0 g.

Återropad

Utrop: 7 300 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, 48 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, vikt 1,5 g, stift.

Återropad

Utrop: 12 400 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,76 ct, TW(F)/VS2, GIA inskription på rondisten 5182258130, 24 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 3,0 g.

Återropad

Utrop: 39 000 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipad 1,05 ct, River(D)/VVS2, GIA inskription på rondisten6167131283, stenkuvert medföljer.

Återropad

Utrop: 98 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 3,65 ctv, ca TW/VS, längd 18,5 cm, vikt 11,6 g.

Återropad

Utrop: 40 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 79 briljantslipade diamanter 2,23 ctv, ca TW/VS, längd 18 cm, vikt 5,9 g.

22 500 kr

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipad, 0,60 ct, TCr(I)/SI2, förseglad IGI 3458114387,

Återropad

Utrop: 9 700 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipad, 0,54 ct, TCr(I)/SI2, förseglad IGI 345814389.

Återropad

Utrop: 8 600 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, 18K vitguld, 11 safirer ca 1,58 ctv, 11 briljantslipade diamanter ca 0,98 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,5 mm, vikt 2,7 g.

Återropad

Utrop: 13 800 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18k vitguld, turmalin ca 2,50 ct, odlad pärla, briljanter ca 0,80 ctv, ca W-Cr/P, längd 45 cm, vikt 15,8 g, svaga fattningar, några diamanter med nagg och skador.

Återropad

Utrop: 10 000 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, 18K guld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16 mm, vikt 8,5 g.

Återropad

Utrop: 6 000 kr

Visa vara

Silver Övrigt

SALTKAR, ett par, silver, glasinsats, Fransk kontrollstämpel, höjd 4,5 cm, 7,4x4 cm, mindre buckla, mindre nagg på glas, sked medföljer.

Återropad

Utrop: 2 000 kr

Visa vara

Silver Övrigt

SALTKAR, ett par, silver, blå glasinsats, 1900-tal, höjd 4 cm, 7,5x5 cm, mindre nagg på glasinsats, sked medföljer.

Återropad

Utrop: 2 000 kr

Visa vara

Silver Bägare

LARS ANDERS HAHNSTEDT, bägare, silver, konande, delvis förgylld, Uleåborg 1767, höjd 7,5 cm, vikt 48,1 g.

2 400 kr

Utrop: 1 400 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 18K guld, korall, längd 16,5-20 cm, vik 26,1 g, låsdel avtagbar.

Återropad

Utrop: 5 700 kr

Visa vara

Om auktionen