441 - 460 av 529
1...222324...27 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 april 2020

Klubbad för

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv ca W/SI, vikt 1,3 g, stift.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

PÄRLCOLIER, lås i sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 9,6-10,3 mm, längd 45 cm, knutet, vikt 56,9 g.

Utrop: 1 000 kr

PÄRLCOLLIER, lås i förgyllt sterlingsilver, ovala rosa odlade sötvattenspärlor ca 6-6,5 mm, längd 44 cm, knutet, vikt 21,6 g.

Utrop: 175 kr

PÄRLCOLLIER, lås i sterlingsilver, odlade barocka sötvattenspärlor ca 7,5 mm, längd 44 cm, knutet, vikt 32,1 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

COLLIER, sterlingsilver, glas, peridoter, längd 41 cm, vikt 22,8 g.

Utrop: 800 kr

RING, sterlingsilver, ljusa akvamariner, stl 18 mm, vikt 4,4 g.

650 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, akvamariner, vikt 5,5 g.

700 kr

Utrop: 600 kr

RING, sterlingsilver, ovalslipade kyaniter, stl 18 mm, vikt 12,1 g.

1 100 kr

Utrop: 700 kr

RING, sterlingsilver delvis förgyllt, krysopras, stl ca 17 mm, vikt 14,4 g.

650 kr

Utrop: 500 kr

RING, oxiderat silver delvis förgyllt, barock pärla, granater, peridoter, stl 18,75 mm, vikt 16,7 g.

1 100 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, oxiderat sterlingsilver delvis förgyllt, akvamariner, peridoter, höjd 4,4 cm, vikt 7,8 g.

475 kr

Utrop: 500 kr

RING, oxiderat sterlingsilver delvis förgyllt, droppslipad limekvarts, peridoter, stl 17 mm, vikt 13,5 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, granater, rosenkvarts, ametister, höjd 4,5 cm, vikt 9,2 g.

600 kr

Utrop: 500 kr

BÄGARE, silver, konformad, ciselerad blomdekor, PW Hanngren, Falun 1796-1815, höjd 8 cm, vikt 35,2 g, bucklor, mindre sprickor.

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, lås i sterlingsilver, rosa odlade sötvattenspärlor ca 7,5 mm, längd 44 cm, knutet, vikt 34,5 g.

Utrop: 700 kr

PÄRLCOLLIER, lås i förgyllt sterlingsilver, ovala odlade sötvattenspärlor ca 5,6-6,7 mm, längd 44 cm, knutet, vikt 22,2 g.

Utrop: 175 kr

STIGBERT, manschettknappar, silver, Engelbert, Stockholm 1987, vikt 10,7 g.

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W-CR/SI-P, stl 17 mm, vikt 5,7 g, spricka i i ringskenan, behov av rodinering, en diamant är skadad.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TCr/VS-SI, stl 15,5 mm, vikt 5,5 g, en diamant är trasig.

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,46 ctv enligt gravyr ca W/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 5,6 g, 2 diamanter är skadade.

Utrop: 2 600 kr