161 - 180 av 459
1...8910...23 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 april 2020

Klubbad för

LONGINES, damur, 24,5 mm, Serie nr. 6529787, Boett nr. 22367 / 177, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, ca 1946, metallänk ej original.

1 800 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Nivada

NIVADA, Compensamatic, Boett nr. 7128 M 8637, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

275 kr

Utrop: 250 kr

MAUTHE, "Volkswagen, 100.000 km", herrur, 32,5 mm, gulmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1957.

350 kr

Utrop: 75 kr

CERTINA, Argonaut 285, Boett nr. 825.1285.25, damur, 28 mm, doublé (20 micron, skadad), manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1973.

50 kr

Utrop: 150 kr

LEIJON, herrur, 35 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1965.

450 kr

Utrop: 100 kr

OMEGA, damur, 22 mm, Cal 244, Serie nr. 14866204, Ref nr. KO 2655, Boett nr. 2655-3 SC / 2668, guld på stål, manuell, pelxiglas, saknar sekundvisare, skadad urtavla, defekt, formverk, skadad krona, ca 1955, metallänk ej original.

150 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Boett nr. 1466407, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1897.

550 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 9907336, Boett nr. 312 / 555, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, ca 1943, fickurskedja i gulmetall.

800 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, "Art Deco", frackur, 48 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 8985116, Boett nr. 9477020, stål (Staybrite), ankargång, saknar glas, skadad urtavla, ca 1937.

2 400 kr

Utrop: 700 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4935642, Boett nr. 5777812, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1917, fickurskedja i gulmetall.

1 000 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 4521385, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910, fickurskedja i gulmetall.

650 kr

Utrop: 500 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.75 N, Serie nr. 3399977, Boett nr. 3399977, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, mönster, ca 1915, fickurskedja i vitmetall.

450 kr

Utrop: 400 kr

ZENITH, fickur, 51,5 mm, Boet nr. 2224308 / 1296, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1918, fickurskedja i vitmetall,

275 kr

Utrop: 350 kr

LEIJONA, fickur, 52 mm, Boett nr. 491625, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca1915.

150 kr

Utrop: 100 kr

AU LINGOT D OR, Chaux-de-fonds, fickur, 70 mm, Boett nr. 568, gulmetall/svarteloxerad, ankargång, tablettsiffror, skadad urtavla, defekt, ca 1900.

300 kr

Utrop: 400 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 3420599, Boett nr. 3420599, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1916, fickurskedja i vitmetall.

425 kr

Utrop: 400 kr

Klocktillbehör Omega

SERVICEETUI, till Omega armbandsur, röd, 162 x 73 x 55 mm, ca 2015.

300 kr

Utrop: 175 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

RUDOLF FLUME, diverse ställaxlar i trälåda, 302 x 170 x 78 mm.

300 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

ROBERT PETTERSSON, diverse radiumvisare i trälåda, 286 x 117 x 23 mm.

250 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

DIVERSE PLEXIGLAS, till damur och herrur, i papplåda.

275 kr

Utrop: 125 kr