Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 april 2020
Klocktillbehör Rolex
JUBILEELÄNK, till Rolex herrur, stål/guld, bredd 20/15,5 mm, längd 164 mm, viklås, Ref nr. 62523-H14-G9, skadad, OBS: delar saknas, ändfästen saknas, ca 1982.
ZENITH, "Otto Person Mjölby", fickur, 53,5 mm, Boett nr. 392537 217, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1910.
Klockor Swatch
SWATCH, Christmas Specials, Hocus Pocus, Ref nr. GZ122PACK, designad av Higashi-Glazer, unisex, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, ca 1991, plåtbox, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 11304/14999).
Klockor Swatch
SWATCH, Christmas Special, Roi Soleil, Ref nr. GZ127PACK, unisex, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat läder/textilband, originalspänne, ca 1993, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 16495/33333).
Klockor Swatch
SWATCH, Olympic Specials, Ioc 100, Ref nr. SCZ101PACK1, kronograf (minutvisaren defekt), herrur, 37,3 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, ca 1994, etui, ytterkartong.
Klockor Svalan
SWATCH, Pop Specials, Veruschka, Ref nr. PWZ103PACK, damur, 39 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat textilband, originalspänne, ca 1992, box, ytterkartong.
Klockor Swatch
SWATCH, Chrono, Rollerball, Ref nr. SCB107, kronograf, herrur, 37,3 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat läderband, originalspänne, ca 1991, etui.
Klockor Swatch
SWATCH, Specials, 700 Year Switzerland - 360o Rosso Sur Blackout, designad av Felice Varini, Ref nr. GZ119, 6. Edition, unisex, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, ca 1991, box. Limiterad och numrerad (Nr. 0446/5555).
Klockor Swatch
SWATCH, Standard Gents, Sloan Ranger, Ref nr. GX104, unisex, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, ca 1988, etui.
Klockor Swatch
SWATCH, Standard Gents, Take Off, Ref nr. GK114, unisex, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, ca 1988, etui.
Klockor Swatch
SWATCH, Chrono, Black Friday, Ref nr. SCB100, kronograf, herrur, 37,3 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, ca 1990, etui.
Klockor Swatch
SWATCH, Chrono, Neo Wave, Ref nr. SCJ100, kronograf, herrur, 37,3 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, ca 1991, etui.
CERTINA, blue ribbon, Cal 25-651, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare, OBS: boettnummer saknas, ca 1962, metallänk ej original.
CERTINA, DS (T Swiss Made T), Cal 25-651, Serie nr. 6187683, Boett nr. 5801.112 (HF), herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), ca 1967, metallänk ej original.
CERTINA, herrur, 33,5 mm, Cal 321, Serie nr. 2085055, Boett nr. 81103, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1953.
Klockor Swatch
SWATCH, Scuba, Happy Fish, Ref nr. SDN101, herrur, 38,3 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, ca 1991, etui.
Klockor Swatch
SWATCH, Christmas Specials, Hollywood Dream, Ref nr. GZ116PACK, unisex, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerad metallänk (S), strass, ca 1990, etui, ytterkartong, Limiterad i 9999 ex men ej numrerad.
Klockor Swatch
SWATCH, Turquoise Bay, Ref nr. GK103, unisex, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, ca 1987, etui.
Klockor Swatch
SWATCH, Standard Gents, Asetra, Ref nr. GK137, unisex, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerad metallänk (L), ca 1992, etui.