Avslutad | Klockor – Lördag 7 mars 2020
TISSOT, PR 516 GL, Cal 2481, Serie nr. 15524389, Boett nr. 44X-573-1X, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1972.
IWC, Schaffhausen, Ingenieur, Cal 80110, Serie nr. 2627080, Ref nr. 322701, Boett nr. 3079808, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, cert, juni 2007, box, ytterkartong (skadad).
IWC, UTC (Universal Time Coordinated), TZC, Cal 37526, Serie nr. 2736248, Ref nr. 3251001, Boett nr. 2771606, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, två tidszoner, läderband, originalspänne, cert, juli 2000, box, ytterkartong.
OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean, Chronometer, Cal 2500, Verk nr. 85472963, Serie nr. 85472963, PIC nr. 2201.50.00, Ref nr. SU 368.1651, Boett nr. 168.1651 (GX), herrur, 42 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1580/952, cert, december 2011, box, ytterkartong.
BREITLING, Chrono Callisto (Swiss Made), Cal 11 (Lemania 1873), Verk nr. 4464805, Serie nr. 14804, Ref nr. 80520 D, kronograf, herrur, 35 mm, bicolour, manuell, mineralglas, Rouleauxlänk (stål/guld), viklås, ca 1990.
OMEGA, Speedmaster, Reduced, "Racing", "Tachymetre", Cal 1143 (ETA 2890 A2), Serie nr. 55453950, PIC nr. 3510.12.00, Ref nr. ST 175.0032, Boett nr. 175.0032.1 / 175.0033.1 (LL), kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, originallänk, viklås, Ref nr. 1469/811, ca 1996.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, Worldtimer, Cal SS G14, Serie nr. 57, Boett nr. SS-1741-WT, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås, cert, oktober 2017, box, ytterkartong.
IWC, Schaffhausen, Portuguese, Cal 79350, Serie nr. 3063492, Ref nr. 3714-38, Boett nr. 3365996, kronograf, herrur, 40,9 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), läderband, originalspänne, ca 2008.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Geneve, Nabucco (200m/660ft), "Base 1000", "BRIT Award 2014", Cal RW 5010 (ETA 7753), Serie nr. V387974, Ref nr. 7810-BK-BRT14, Boett nr. 7850, kronograf, herrur, 46 mm, svart PVD//titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, viklås, hörlurar, tillverkad 2014, ca 2014, box.
ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss Made), s.k. "Fat Four", Chronometer, Ref nr. 16613, Serie nr. P948191, Cal 3135, Verk nr. 3 9081889, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93253-DE8/701, ca 2001.
TAG HEUER, Carrera, Day Date, Calibre 5, Cal 5 (SW 220-1), Serie nr. RZG2372, Ref nr. WAR201C.BA0723, Boett nr. WAR201C-1, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), dag, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAA067-X-G1/3178 X, ca 2016.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC Skydiver, Cal SS G5, Serie nr. 2056, herrur, 44,2 mm, stål, analog/digital, quartz, safirglas, originallänk, viklås, cert, december 2011, box, ytterkartong.
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD PERREGAUX, Richeville, "Tachymetre", Cal 2280, Verk nr. 881, Serie nr. 3445, Boett nr. 2750, kronograf, herrur, 35,5 x 37 (45,5) mm, stål, automatisk, safirglas, läderband, originalspänne, ca 2000.
Klockor Oris
ORIS, Aquis Small Second, Date, (30 BAR/300M), "Maldives Limited Edition", Cal 643 (ETA 2834-2), Serie nr. 3120688, Ref nr. 01 643 7654 71 85, Boett nr. 7654, herrur, 46 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, integrerad originallänk, viklås, gummiband, viklås, ca 2011, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 0587/2000).
BREITLING, Galactic 36, Chronometre, Cal 37 (ETA 2895-2), Verk nr. 1628462, Serie nr. 1628462, Ref nr. A3733053/A717, Boett nr. 0214B4, unisex, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), briljantkrans (40 st. TW/VS, 0,761 ctv), Pilotlänk, viklås, Ref nr. W0214/376A, cert, maj 2014, box, ytterkartong.
CARTIER, Tank Solo, Cal 157, Boett nr. 723788VX / 3170, damur, 24 x 24 (30,5) mm, stål, quartz, safirglas, läderband, viklås, cert, juni 2015, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 76080, Serie nr. F411157, Cal 2230, Verk nr. A 0853268, Boett nr. 2020, damur, 25 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78240-AD12/566 B, cert, maj 2005, box, ytterkartong.
ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, Chronometer, Ref nr. 116523, Serie nr. V599102, Cal 4130, Verk nr. C 0474603, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78593-LT2, cert, december 2009.
OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1164, Verk nr. 81658119, Serie nr. 81658119, PIC nr. 2225.80.00, Ref nr. SU 378.0522, Boett nr. 178.0522, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1504/826, ca 2010.