261 - 280 av 639
1...131415...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 februari 2020

Klubbad för

ARMBAND, 18K vitguld, 17 gammal- och rosenslipade diamanter ca 0,45 ctv, längd 18 cm, vikt 7,2 g, lagningar och skador på fattningarna.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K trefärgat guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 8,4 g, en diamant med skada vid rondisten och en med litet nagg på kronan och kuletten.

4 100 kr

Utrop: 3 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, mabépärlor, ca 14 mm, stift/clips, höjd 18 mm, vikt 9,7 g.

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 14K trefärgat guld, stl 16,75 mm, vikt 8,2 g.

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, lapis lazuli, skruvstift, höjd 12 mm, vikt 2,6 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, 4 -radigt, odlade pärlor, ca 4,75 mm, lås i silver, ametist, längd 18 cm, vikt 31,4 g.

2 100 kr

Utrop: 1 600 kr

BORGILA, skål, sterlingsilver, 1 krona Sverige 1939, Stockholm 1939, höjd 2,5 cm, diameter 6,4 cm, vikt 61,0 g.

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Övrigt

AMETIST, smaragdslipad 8,10 ct,

1 100 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH, förgyllt silver, korall, blomma, längd 23 mm, vikt 5,5 g.

650 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, Lense Andell, stift, höjd 39 mm, vikt 16,5 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor, ca 6,5 mm, stift, vikt 1,6 g.

475 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH, 18K guld / silver, 3 små turkoser, dekor, bredd 31 mm, vikt 2,8 g, finns en krok, så den kan även fungera som hänge.

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, kors, 6 rosa safirer 0,54 ctv enligt gravyr, höjd 17 mm, vikt 1,4 g.

Utrop: 900 kr

RING, förgyllt silver/silver/14K guld, snidad jade, pärlor, diamanter, stl 17 mm, diameter 36 mm, vikt 14,1 g.

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, silver/14-18K guld, vit emalj, grön kalcedon, diamanter, stift, höjd 65 mm, vikt 18,7 g.

3 900 kr

Utrop: 2 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,10 ct enligt gravyr, ca TCr/VS, stl 16,5 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 1 150 kr

Silver Etui

CIGARETTETUI, silver, Danmark 1941, 9x8x2 cm, vikt 192,2 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE, 18K guld, ovalslipad smaragd, 16 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, vikt 1,0 g.

1 200 kr

Utrop: 500 kr

HÄNGE, 18K guld, åttkantslipad diamant ca 0,01 ct, höjd 1,8 cm, vikt 1,7 g.

Utrop: 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,35 ctv enligt gravyr, ca TW(G)/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,0 g.

Utrop: 2 400 kr