Ask med lock S830 87,3g Ø7,5cm
Utrop: 500 kr
Supkopp S830 16g Ø5cm höjd 5cm
Utrop: 100 kr
Ask med lock, silverinlägg, Ø6,5cm, Perstorp Sweden
Utrop: 250 kr
Juldekoration, ljushållare, Georg Jensen 17cm, förgylld, Tomte, orginalask
Utrop: 75 kr
Juldekoration, ljushållare, Georg Jensen 17cm, förgylld, Julstrumpa, i originalask
Juldekoration, ljushållare, Georg Jensen 17cm, förgylld, Valnöt, i originalask
Juldekoration, ljushållare, Georg Jensen 17cm, förgylld, Stjärnfall, i originalask
Juldekoration, ljushållare, Georg Jensen 17cm, förgylld, Tomtemor, i orginalask
Kaffeskedar 6 stycken S830 46,3g 10cm, i etui
Kaffeskedar 6 stycken S830 46,2g 10cm, i etui
Parti silver S830/S925, med stenar, skadat, graverat
Utrop: 150 kr
Collier S925 11,2g 43cm
Smyckesset Majorica, pärlcollier 50cm, örhängen med sten, i etui
Figurin Nao by Lladro, porslin, höjd 8cm, längd 8,5cm, Pudlar i korg
Figurin, B. Johansson, keramik, höjd 12cm, längd 15cm
Ring 18K 1,3g, skadad
Utrop: 550 kr
Bordsur, Orrefors, millenium, quartzur innefattad i kristall, går ej, orginalask
Utrop: 125 kr
Kaffefat, 11 stycken, Royal Copenhagen, Musselmalet, porslin, Ø13,5
Figurin, Lladro, porslin, höjd 31cm, längd 21cm, kvinnohuvud
Utrop: 425 kr
Fat, Royal Copenhagen, porslin, Ø16cm, Kräfta, numrerad 3277
Utrop: 300 kr
Tisdag 14 jan 2020