Avslutad | Klockor – Lördag 5 oktober 2019
Klockor Chopard
CHOPARD, Classic Racing, Superfast Power Control, Cal 01.02-M, Verk nr. 148308, Serie nr. 1873681, Ref nr. 168537-3001, Boett nr. 8537, herrur, 45 mm, stål, automatisk, safirglas (repa), datum, liten sekundvisare, gångreservsindikator, glasbaksida, gummiband, viklås, ca 2017.
ZENITH, herrur, 34 mm, Cal 2522, Serie nr. 4930936, Boett nr. 9449765, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1960, metallänk ej original.
BREITLING, Crosswind, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 527753, Serie nr. 527753, Ref nr. B13355, Boett nr. 4901 B3, kronograf, herrur, 42,7 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk (stål), viklås, Ref nr. C2202/350A, cert, november 2002, box (skadad), ytterkartong.
ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, Chronometer, Ref nr. 16622, Serie nr. Z216348, Cal 3135, Verk nr. 3 1289671, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål/platina, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, skadad urtavla (index), buckla boett, Oysterlocklänk (skadad), viklås, Ref nr. 78760-OP7, ca 2006.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 18238, Serie nr. L943645, Cal 3155, Verk nr. 5210977, Boett nr. 18200, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), dag (defekt), datum (defekt), skadad urtavla, Presidentlänk (se fördjupad info), viklås, Ref nr. 8385-O5/55 B, längd 175 mm, totalvikt 128,4 gram, ca 1990.