Avslutad | Pant – Tisdag 19 november 2019
Klubbad för
Litografi, Karl Axel Persson (1921-2005), numrerad 48/200, 17,5x22cm, inramad, mått med ram 30x35,5cm
Mugg, Arabia, Mumin vinter 2015 "Hibernation" dvala, porslin, höjd ca 8cm, 30cl, CR0715
Mugg, Arabia, Mumin sommar 2015 "Ögonblick på stranden", porslin, höjd ca 8cm, 30cl, IP0315
Ljusstakar 3st, Skultuna, mässing, "Tulpanljusstake", 19cm, 21cm, & 23cm höga, Design: Pierre Forssel, kartong, smärre bruksslitage