Avslutad | Pant – Tisdag 5 november 2019
Vas, Iittala, design Alvar Aalto, modell: Savoy, höjd: 12cm, små repor i botten. Visas och hämtas hos Sefina - Vasagatan 8-10
Vas, Kosta Boda, design: Ulrica Hydman Vallien, modell: Nevada, höjd 21cm, signerad. Visas och hämtas hos Sefina - Vasagatan 8-10
Glas 4st, Orrefors, serie: Erik, design: Olle Alberius, höjd: 135mm. Visas och hämtas hos Sefina - Vasagatan 8-10
Skål på fot, Duka, modell: Blåklocka, höjd: 16,5cm, Ø21cm, nagg på kant. Visas och hämtas hos Sefina - Vasagatan 8-10
Karaff med propp, Duka, modell: Blåklocka, höjd: 31cm. Visas och hämtas hos Sefina - Vasagatan 8-10
Whiskeyglas 6st, Duka, modell: Blåklocka, höjd: 9cm. Visas och hämtas hos Sefina - Vasagatan 8-10
Congacsglas 6st, Duka, modell: Blåklocka, höjd: 10cm. Visas och hämtas hos Sefina - Vasagatan 8-10
Glas 6st, Duka, modell: Blåklocka, höjd: 8,4cm. Visas och hämtas hos Sefina - Vasagatan 8-10
Vitvinsglas 6st, Duka, modell: Blåklocka, höjd: 17cm. Visas och hämtas hos Sefina - Vasagatan 8-10
Rödvinsglas 6st, Duka, modell: Blåklocka, höjd: 18,5cm. Visas och hämtas hos Sefina - Vasagatan 8-10
Telefonapparat 1920-1930 tal, K. Telegrafverkets verkstad, Nynäshamn, i plåt, m. fingerskiva, defekt. Visas och hämtas hos Sefina - Vasagatan 8-10
Whiskeyglas 4st, Orrefors, modell: Erik, höjd: 7cm. Visas och hämtas hos Sefina - Vasagatan 8-10