Avslutad | Klockor – Lördag 19 oktober 2019
OMEGA, Speedmaster Professional (T Swiss Made T), "Tachymetre", Cal 861, Serie nr. 44123183, Ref nr. ST 145.0022, Boett nr. ST145022 (C.R.S), kronograf, herrur, 42 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad visare, läderband, ca 1983.
OMEGA, Speedmaster, Reduced, "Tachymetre", "First Generation", Cal 1140 (ETA 2890-2), Serie nr. 50749620, PIC nr. 3510.50.00, Ref nr. ST 175.0032, Boett nr. ST 175.0032 (K.B), kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1988.
OMEGA, Speedmaster, Date, "Tachymetre", Cal 1155 (ETA 7750), Serie nr. 53690971, PIC nr. 3511.50.00, Ref nr. ST 375.0043, Boett nr. 175.0043/375.0043 (LL), kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas (skadat), datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1469/813, ca 1991.
OMEGA, Railmaster, Master Chronometer, Cal 8806, Verk nr. 89248951, Serie nr. 89248951, PIC nr. 220.10.38.20.01.002, Boett nr. STZ006103 (LL), herrur, 38 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. STZ006804-IJD-50, läderband, NATO-band, cert, november 2017, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 0316/3557).
OMEGA, Seamaster, Aqua Terra, Railmaster (150m/500ft), Chronometer, Cal 2403 (B), Verk nr. 81720863, Serie nr. 81720863, PIC nr. 2502.52.00, Ref nr. ST 368.1110, Boett nr. 168.1110, herrur, 42,2 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas (repa), glasbaksida, buckla (se bild), originallänk, viklås, Ref nr. 1573/897, servad januari 2019, cert (ej ifyllt), ca 2006, box, ytterkartong.
OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 23952990, Ref nr. BA 168.0005, Boett nr. 168005/6, herrur, 34,2 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1966.
OMEGA, Genève (-T Swiss Made T-), Chronometer, Cal 602, Serie nr. 27346040, Ref nr. BA 137.0001, Boett nr. 137.001, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1968.
OMEGA, Constellation (OM Swiss Made OM), Chronometer, Cal 1001, Serie nr. 32049426, Ref nr. BA 168.0053, Boett nr. 168.053, herrur, 34,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum (växlar sent), urtavla i guld, läderband, ca 1970.
OMEGA, Seamaster, Cal 610, Serie nr. 17843209, Ref nr. OT 14775, Boett nr. 14775 SC-61, herrur, 34 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1961.
OMEGA, Constellation, s.k. "Uggla", Serie nr. 49505519, Ref nr. BA 198.0155, Boett nr. 198.0155, herrur, 33 mm, 18K guld, quartz, safirglas (repor/nagg), dag, datum, diamanter på urtavlan (20 st. 8/8), skadad urtavla, integrerat läderband, ca 1986.
OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean, Chronometer, Cal 2500 (C), Verk nr. 81006041, Serie nr. 81006041, PIC nr. 2909.50.XX, Ref nr. SU 368.1653, Boett nr. 168.1653 (LL), herrur, 42 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, NATO-band, ca 2005.
OMEGA, Seamaster, GMT, "50th Anniversary", Chronometer, Cal 1128, Verk nr. 60346007, Serie nr. 60346007, PIC nr. 2534.50.00, Ref nr. SU 368.1613, Boett nr. 168.1613/368.1613 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, originallänk, viklås, Ref nr. 1513/825, cert (ej komplett), ca 1999, box (skadad).
OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 55633057, PIC nr. 2541.80.00, Ref nr. SU 396.1503, Boett nr. 196.1503 / 396.1503 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, utbytta visare, heliumventil, originallänk (skadad, se fördjupad information), viklås, Ref nr. 1503/825, ca 1996, serviceetui.
OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Serie nr. 56079426, PIC nr. 2582.80.00, Ref nr. SU 796.1523, Boett nr. 596.1523 / 796.1523, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, urverk ej signerat, originallänk, viklås, Ref nr. 6501/827, ca 1998, box (ej tidsenlig, ej komplett).
OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 1538, Serie nr. 59080167, PIC nr. 2517.50.00, Ref nr. ST 396.1113, Boett nr. 196.1113 (LL), herrur, 39,2 mm, stål, quartz, safirglas, datum, gravyr, originallänk, viklås, Ref nr. 1574/898, ca 2004, box, ytterkartong.
OMEGA, Constellation, ´95, Cal 1424, Serie nr. 56795530, PIC nr. 1382.30.00, Ref nr. DE 796.1201, Boett nr. 796.1201, damur, 27,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (nagg), datum, integrerad originallänk (halvstav), viklås, Ref nr. 6551/863, ca 1998.
OMEGA, Constellation, ´95, Cal 1456, Serie nr. 55826065, PIC nr. 1572.40.00, Ref nr. ST 795.1201, Boett nr. 795.1201 (LL), damur, 25,5 mm, stål, quartz, safirglas,integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6552/864, cert, september 1999, box (skadad), ytterkartong.
OMEGA, Officer, Cal 26.5 T3 P.C.T1, Serie nr. 9752144, Boett nr. 2165, herrur, 30,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1942.
OMEGA, Seamaster 600 (Swiss Made), Cal 601, Serie nr. 23273285, Ref nr. ST 135.0011, Boett nr. 135.011, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, utbytta visare, läderband, ca 1966.