Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 5 september 2019
FICKUR, 49,5 mm, Boett nr. 25348, vitmetal, cylindergång, nyckeldragare, renoverad urtavla, skadad urtavla, defekt, ca 1890, nyckel.
PERRET & FILS, Brenets, mormorsur, 35 mm, savonett, Boett nr. 100821-6, silver (0,875], cylindergång, nyckeldragare, defekt, skadad urtavla, ca 1890, nyckel.
MORMORSUR, 40 mm, Boett nr. 98415, silver (0,800), cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, ca 1890, nyckel.
FICKUR, 45,5 mm, Boett nr. 204-01, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, ca 1890, nyckel.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex OP Datejust (Swiss Made), herrur, vit / romerska, passar till femsiffrig referens, skadad (8/10).
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex OP Datejust (T Swiss T), herrur, silver / index, passar till fyrsiffrig referens, skadad (5/10).
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex Oysterdate Precision (T Swiss Made T), herrur, champagne / index, skadad (6/10).
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex Oysterdate Precision (T Swiss T), herrur, silver / index, skadad (4/10).
FICKUR, 50,5 mm, "Tre kronor", Boett nr. 637, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1940.
MORMORSUR, 40 mm, Serie nr. 56373, Boett nr. 56373, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, saknar glas, motiv, ca 1890, nyckel.
FICKUR, 46,5 mm, Cal 506, Boett nr. 20429, silver (0,800), cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, ca 1890, nyckel.
VACHERON, Gèneve, fickur, 41 mm, Boett nr. 23194-4, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, motiv, ca 1890, nyckel.
MORMORSUR, 39 mm, Boett nr. 92636, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, ca 1890, nyckel.
FICKUR, 43 mm, Serie nr. 119065, Boett nr. 26566, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, 1870, nyckel.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex Datejust herrur, silver/index, passar femsiffrig referense, skadad 8/10).
OMEGA, fickur, 52 mm, Boett nr. 1949920, silver (0,800), ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, ca 1900.
Klocktillbehör Rolex
SERVICEURTAVLA, till Rolex Submariner (Swiss Made), blå, passar Ref nr. 16808/16613/16618, skadad (8/10), inklusive visare, ca 2018.