Avslutad | Aficionado – Torsdag 20 juni 2019
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, W1345, VNAS, Bausch & Lomb, bågar i gulmetall, svarta glas, etui.
SOLGLASÖGON, VERSACE, Mod. 4220 967/2L, brunmelerade bågar, brun glas, etui.
SOLGLASÖGON, GUCCI, GG 1839/F/S, vita bågar, svarta glas, etui, ytterkartong.
SOLGLASÖGON, CHRISTIAN DIOR, Dior 012/S 10GN, 62 13, svarta bågar, svarta glas, etui, ytterkartong
Mynt Svenska mynt
MYNT, 23,42K guld, Dukat, Karl XII, kvalité ca 1/1+, diameter 22 mm, vikt 3,46 g, hängd?.
Mynt Svenska mynt
5 MYNT, 21,6K guld, 20 Kr 1889, 3 st 10 Kr 1874-1901, 5 Kr 1920, kvalité ca 1+ - 01, total vikt 24,6 g.
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, 18K guld, Nordstjärneorden, emalj, vikt 13,1 g, något skadat originaletui, band.
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, 18K guld, Vasaorden, emalj, miniatyr i silver och färgband, originaletui, total vikt med band 28,1 g, varav riddartecknet med band står för 20,4 g.
SOLGLASÖGON, LOUIS VUITTON, bågar i gulmetall, brunt tonat glas, Z0339U, putsduk, etui, repor, skruvar ej original.
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Meisterstuck, reservoarpenna,14k stift, svart resin, vitmetall, liten skada på locket.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, MULBERRY, vintage, svart präglat läder, 4st kotokortsfack mynt, sedel, 11x9cm, slitage.