421 - 440 av 561
1...212223...29 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Onsdag 29 maj 2019

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stl 14,75 mm, vikt 3,9 g.

750 kr

Utrop: 850 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 30 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TCa/VS, diameter 18 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 4 prinsesslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS, höjd 1,5 cm, vikt 1,0 g.

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,65 ctv, ca W(H)/VS, stl 16 mm, vikt 6,0 g någon enstaka diamant är SI, porösitet i guldet.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

MANCHETTKNAPPAR, Sterlingsilver,"Non-violence", knutna pistoler, Reuterswärd, Bronsil för Skultuna, vikt 8,2 g, originaletui.

500 kr

Utrop: 375 kr

STOP, på kulfötter, silver, förgylld insida, lock med mynt, GAB, Stockholm 1909, höjd 11 cm, vikt 185,3 g.

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,40 ct enl gravyr, ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,1 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

STEPHEN FOSTER, örhängen, 18K vitguld, 2 prinsess- och 4 fantasislipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW/VS, stift, höjd 5 mm, vikt 1,6 g.

Utrop: 5 500 kr

HÄNGE, 18K guld, krucifix, höjd 6 cm, vikt 6,3 g.

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE, 18K guld, rosa turmaliner, kors, höjd 23 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 1 800 kr

HÄNGE, 18K guld, ängel, höjd 19 mm, vikt 2,2 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

BROSCH, 18K guld, granter, stl 32 x 15 mm, vikt 7,4 g.

Utrop: 2 500 kr

STEPHEN FOSTER, ring, 18K vitguld, prinsesslipad citrin ca 0,60 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, London, stl 17,25 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 2 700 kr

STEPHEN FOSTER, ring, 18K vitguld, ovalslipad rosa safir ca 0,45 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW/VS, London, stl 17,25 mm, vikt 2,7 g.

3 200 kr

Utrop: 3 600 kr

STRÖMDAHL, ring, 18K guld, 5 blå safirer, 4 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W(H)/SI, Stjärnringen, Stockholm 1984, 17 mm, vikt 3,6 g, en safir med nagg.

Utrop: 3 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/SI, 17,25 mm, vikt 3,3 g.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

CHRISTIAN BAUER, alliansring, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,9 g, en diamant med litet nagg på rondist.

Utrop: 3 200 kr

ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter 0,15 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS, Stockholm 1987, stl 17,5 mm, vikt 2,3 g, en diamant har nagg på rondisten.

Utrop: 1 500 kr

ENGELBERT, alliansring, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter 0,21 ctv, ca W(H)/VS, Stockholm 1991, stl 17,5 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 2 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, blå safir, 8 briljantslipade diamanter 0,14 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 1 800 kr