81 - 100 av 241
1...456...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 3 juli 1999

Klubbad för

2 BÄGARE, silver, cylindriska, resp GAB Sthlm 1924 12, 2 cm samt Markström Uppsala 1921, H=10 cm.

Utrop: 900 kr

SMARAGDRING 18K med 2 briljanter ca 0.06ct samt smaragd ca 1.0ct från Ural

1 800 kr

Utrop: 2 200 kr

2 SKEDAR, silver förgyllt med emalj Längd ca. 10.5 cm, 17cm, Ryska stämplar, ask

Utrop: 2 900 kr

ALLIANSRING, 18K guld med 6 diamanter ca. 0.12 ct. stl 16 1/2 mm

400 kr

Utrop: 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld med 5 diamanter ca. 0.08 ct. stl 17 3/4 mm

Utrop: 1 000 kr

ARMBAND, 18K guld, ngt defekt, vikt 51,4 g. L=26 cm.

Utrop: 3 400 kr

ARMBAND, 18 K guld med stenar, vikt 15,3 g. L=14 cm.

Utrop: 1 200 kr

ARMBAND SAMT BROSCH, 18K guld samt rubiner, vikt 14,7 g, L=15 cm.

Utrop: 1 200 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K vitguld med gammaslipade diamanter totalt ca 0,65 ct stl 17 1/2 mm.

Utrop: 3 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med 1 briljant ca 0,55 ct H(W)/ VS2 stl 16 1/2 mm.

6 500 kr

Utrop: 7 300 kr

BLADGULD bruttovikt med silkespapper 27.0 g

825 kr

Utrop: 900 kr

HERRING 18K VAPENRING vikt 5.2 g Löwenadler

1 525 kr

Utrop: 800 kr

ARMBAND 18K vikt 33.0 g ärtlänk handgjord längd 19.5 cm

2 700 kr

Utrop: 3 100 kr

DIVERSE, 27 smycken, silver, metall, ametist, rhodonit bärnsten, hematit, agat

800 kr

Utrop: 400 kr

DIVERSE, 18 smycken, silver, emalj, tigeröga, kvarts, lapis, ametister.

Utrop: 850 kr

DIVERSE, 8 smycken.

300 kr

Utrop: 350 kr

DIVERSE BESTICK nysilver, tot 31 dlr

Utrop: 650 kr

CD-SPELARE Technics SL-XP330 med laddare, hörlurar etc

475 kr

Utrop: 225 kr

VAS Silver

Utrop: 800 kr

LJUSSTAKE, Silver, Möllenborg, Stockholm 1854

Utrop: 3 500 kr