Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 juli 2019
Klocktillbehör Rolex
BOX, till Rolex damur, grön, 157 x 100 x 52 mm, Ref nr. 11.00.01, ca 1985, ytterkartong.
Klocktillbehör Breitling
PROFESSIONALLÄNK , passar till Pluton A51038, stål, bredd 20/18 mm, viklås, Ref nr. P, längd 155-170 mm, ca 1994.
Klocktillbehör Omega
LÄNKBITAR, 2 st, till Omega Speedmaster herrur, passar Ref nr. 311.30.42.30.01.005, stål, bredd 18 mm, inklusive stift och skruvar.
OMEGA, fickur, 51 mm, "Rödtolva", Serie nr. 5426635, Boett nr. 6021719, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1918.
OMEGA, mormorsur, 36 mm, Boett nr. 4039437, silver (0,900)/niello (skadat), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, ca 1907.
Klocktillbehör Omega
ARMBAND, Omega Aqua bracelet, gummi, lila, längd 190 mm, spänne i stål, Serie nr. 309737, Ref nr. B34STA093002, cert, oktober 2017, box, ytterkartong.
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBIT, till Rolex herrur, Oysterlänk, stål, bredd 15,5 mm, passar till GMT-Master II och Explorer II (passar till femsiffrig referens), inklusive skruv.
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBITAR, 2 st. till Rolex herrur, Oysterlänk, stål, bredd 15,5 mm, passar till GMT-Master II och Explorer II (passar till femsiffrig referens), inklusive skruvar.
TISSOT, Seastar Seven, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965.
TISSOT, Seastar Seven (T Swiss Made T), herrur, 34 mm, doublé (skadad, 20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1970.