341 - 360 av 401
1...171819...21 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 juli 2019

Klubbad för

CERTINA, Bristol 235, Cal 25-651, Serie nr. 8718943, Boett nr. 5821.230.5, herrur, 35 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, saknar sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

600 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Enicar

ENICAR, MRO (T Swiss Made T), Cal A-R 165 C, Boett nr. ,165-71-01, herrur, 38 mm, stål, automatisk, plexiglas (löst), datum, skadad urtavla, läderband, ca 1972.

550 kr

Utrop: 200 kr

SEIKO, Sportsman Calendar, Cal 957, Serie nr. 4201110, Boett nr. 15042 SMSC, herrur, 35 mm, doublé, manuell, plexiglas, datum, ca 1964.

500 kr

Utrop: 200 kr

BAYLOR, herrur, 33 mm, Cal AS 1361 N, bicolour, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

325 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Wyler

WYLER, Incaflex, herrur, 32 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1950.

400 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSKEDJOR, 7 st, gulmetall / vitmetall.

600 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKLAR, 5 st, silver / gulmetall.

550 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Invar

INVAR, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 302483, silver (0,800), ankargång, renoverad urtavla, ej centrerade visare, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

125 kr

Utrop: 150 kr

CYRUS, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 1333819, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1920.

75 kr

Utrop: 75 kr

BORE, frackur, 51 mm, Boett nr. 71859, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1935, fickurskedja i vitmetall.

200 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Perfecta

PERFECTA, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 2229-03, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1925.

75 kr

Utrop: 75 kr

FICKUR, 49,5 mm, Verk nr. 453246, Boett nr. 453246, silver (0,800), ankargång, bucklor, ca 1915.

200 kr

Utrop: 75 kr

FICKUR, 53 mm, savonett, Boett nr. 9268313, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1930.

75 kr

Utrop: 100 kr

MORMORSUR, 39 mm, Boett nr. 15274, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, gravyr, motiv, bucklor, ca 1900.

50 kr

Utrop: 75 kr

FICKUR, 52 mm, Cal 6431 / 6445, vitmetall, ankargång, motiv på urtavlan, motiv, ca 1950.

250 kr

Utrop: 100 kr

H.SAMUEL, mormorsur, 39 mm, Boett nr. 417322, silver (0,935), cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt (rost), gravyr, ca 1900.

150 kr

Utrop: 75 kr

FICKUR, 49,5 mm, vitmetall, stoppru, defekt, ca 1950.

300 kr

Utrop: 75 kr

FICKUR, 42 mm, Boett nr. 9154, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1900.

50 kr

Utrop: 75 kr

FICKUR, 53 mm, Boett nr. 1879291, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1920.

75 kr

Utrop: 75 kr

HEBDOMAS, fickur, 50 mm, vitmetall, ankargång, 8-dagarsverk, tablettsiffror, skadad urtavla, defekt, ca 1960.

750 kr

Utrop: 350 kr