Vas, BoConcept, H:ca27cm
Utrop: 100 kr
Vas, BoConcept, H:ca29cm
Ljusstakar 3st, H: 26cm, 22cm, 18cm
Utrop: 75 kr
Uppläggningsfat, Rörstrand Orchidee 60,5x29cm, små nagg
Utrop: 250 kr
Ljuslyktor, 2st, Gustavsberg, W Kåge, Modell: Argenta H:6cm
Utrop: 200 kr
Fat, 3st, Gustavsberg, W Kåge, Modell: Argenta Ø9cmcm
Vas, Rosenthal, H:16cm
Utrop: 50 kr
Karaff, Iitala Essence Decanter, Antonio Citterio, H:22cm,
Utrop: 125 kr
Karaff, Kosta Boda, Chateau, Bertil Vallien H:27cm
Vas, Kosta Boda, H:15cm
Utrop: 300 kr
Moccaskedar, 11st, S830, 110mm, 102g Modell: Haga
Utrop: 400 kr
Moccaskedar, 6st, S830, 36,1g, 105mm, Modell: Rosen
Utrop: 150 kr
Svamplampa, Kosta Boda, H:cm27cm, el behöver bytas
Utrop: 450 kr
Ljusstakar, ett par, Hovmantorp, Mässing, H:23cm
Utrop: 900 kr
Skål på fot, Boda, Erik Höglund experiment tidigt 60-tal, osignerad, H:ca20cm
Utrop: 500 kr
Vas, osignerad, H:ca26cm
Vas, Kosta Boda, Vicke Lindstrand, H:ca20cm, osignerad
Soppterrin med lock, Harcourt Cauldon England ca25x19cm
Kaffekoppar, 9st, H:6,5cm, Assietter Ø14cm, 9st, Rörstrand, modell: Koka
Etsning, Waldemar Bernhard, Stockholms stadshus nr 115/200, 23x18,5cm, i ram
Utrop: 225 kr
Tisdag 30 apr 2019