461 - 480 av 575
1...232425...29 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 mars 2019

Klubbad för

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, ormlänk 42,5 cm, hänge med rubin ca 0,20 ct, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,01 ctv, vikt 7,6 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K guld, bergkristall ca 8,00 ct, stl 16 mm, Köping, 1970, vikt 6,5 g.

Utrop: 1 900 kr

EFVA ATTLING, hänge/kedja, sterlingsilver, Kärlek, längd 45 cm, vikt 12,8 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

EFVA ATTLING, ring, Barcelona, sterlingsilver, stl 18 mm, vikt 13,4 g.

Utrop: 1 000 kr

EFVA ATTLING, ring, sterlingsilver, Sic itur ad astra, stl 19,5 mm, vikt 13,6 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

EFVA ATTLING, ring, sterlingsilver, stl 19,25 mm, vikt 14,2 g.

650 kr

Utrop: 750 kr

EFVA ATTLING, armband, sterlingsilver, läder, Sans Peur, justerbar storlek.

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade ametister, vikt 1,8 g, ena klon nedsliten.

Utrop: 1 800 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad rubin 0,50 ct, 12 briljantslipade diamanter 0,25 ctv, Cr/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 2 800 kr

PÄRLCOLLIER, lås i vit metall, barocka odlade sötvattenspärlor ca 20 x 14 mm, längd 46 cm, igenfyllda ytskador.

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, lås i vit metall, barocka odlade sötvattenspärlor ca 20 x 13 mm, längd 44 cm, igenfyllda ytskador.

700 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 10,5-11,5 mm, lås i sterlingsilver, längd 50 cm.

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 9,5-10,5 mm, lås i sterlingsilver, längd 45 cm.

550 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, citriner, ametister, peridoter, granater och topaser, längd 43 cm, vikt 17,5 g, hänget tidigare lås till pärlcollier.

1 200 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade ametister ca 0,85 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W-Cr/P, stift, vikt 2,1 g.

Utrop: 2 700 kr

Ädelstenar Opaler

ELDOPAL, 2,47 ct, orange, oval fasettslipning, 13 x 10 x 5 mm.

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, 3,30 ct, 2-färgad, rosa och ljust lila, smaragdslipad, 8,5 x 8,0 x 5,6 mm.

Utrop: 2 700 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, 2,40 ct, flerfärgad, orange-rosa/vit, kuddslipad, 7,8 x 6,8 x 6,0 mm.

Utrop: 2 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI, stl 16,25 mm, vikt 3,7 g, en diamant skadad, en med nagg på kuletten och två med nagg på rondisten.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca W-Cr(H-J)/VS, stl 17,75 mm.vikt 3,7 g, graverad, några kuletter sticker in på insidan av skenan, fyra diamanter med skador.

Utrop: 5 500 kr