561 - 580 av 1 323
1...282930...67 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 januari 2019

Klubbad för

Pärlcollier dubbelradigt defekt med lås i Silver 835 med grön sten och vita stenar (för treradigt collier) 31,0g brutto

50 kr

Utrop: 75 kr

Örhängen ett par 18K Tvåfärgade 0,7g

Utrop: 325 kr

Halskedja Pansar 18K ca 37,5cm 2,1g

Utrop: 950 kr

Parti Guld 18K 11,4g Ringar 2 st med gravyr, Hänge defekt, Hänge med gravyr.

2 900 kr

Utrop: 3 500 kr

Ring 18K med diamanter 7 x ca 0,002ct Ø 18 2,9g

Utrop: 1 400 kr

Örhängen ett par 18K med vita stenar 1,8g

Utrop: 350 kr

Collier 18K Tvåfärgat med diamanter 2 x ca 0,005ct ca 42cm 4,6g

Utrop: 1 600 kr

Halskedja Bismarck 18K doserad ca 44,5cm 13,2g

Utrop: 4 300 kr

Parti Silver 830 119,2g Armband 2st, Brosch, Manchettknappar 2 par med monogram, Ringar 2st, Halskedjor 2st, Hänge, miniatyrtång, Silverbit, Kakspade. Etui.Defekt.

650 kr

Utrop: 800 kr

Smörknivar 2st Rosenholm Silver 830 162mm 89,0g

500 kr

Utrop: 600 kr

Bordsgafflar 8st + Bordsknivar 8st Rosenholm Silver 830 (gaffel 177mm, kniv 200mm) 812,1g

Utrop: 4 800 kr

Herrur Tissot PR100, Stål med stållänk Quartz. (batteri saknas). Nr: TO49410B, Sn:11BC1013638. Ø 38m

375 kr

Utrop: 300 kr

Herrur Longines Automatic (Tachymeter) Flagship 2894-2 med läderband. Något repig och kantstött. Datum Ø 39mm.

4 100 kr

Utrop: 4 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 68258, Serie nr. R461187, damur, 26 mm, guld, automatisk, datum, diamanturtavla (10st 8/8), safirglas (repor samt nagg förkommer i glaset), datum, Presidentlänk 18K med extra länkbit, totalvikt 95,1g

43 000 kr

Utrop: 29 000 kr

Halskedja Pansar 18K ca 47cm 8,4g

Utrop: 2 800 kr

Spegel Gustaviansk stil Förgylld krön med bandrosett. Höjd: ca 62cm Bredd: ca 40cm. Ej orginalglas, kronan lös, saknar ljushållare. Ej med på visning.

Utrop: 800 kr

Skål Artist´s Choice Kosta Boda Ulrica Hydman Vallien. Signerad Nr: 707061. Ø ca 25cm Höjd: ca 9,5cm

475 kr

Utrop: 500 kr

Elefant Stengods Rörstrand Terra Bertil Vallien Signerad. Höjd: ca 21cm Bredd: ca 21cm.

700 kr

Utrop: 800 kr

Armring Silver 925 Ø ca 7cm 60,8g

375 kr

Utrop: 450 kr

Armband Silver 925 ca 19cm 10,9g

150 kr

Utrop: 200 kr