Avslutad | Pant – Tisdag 22 januari 2019
Pärlcollier dubbelradigt defekt med lås i Silver 835 med grön sten och vita stenar (för treradigt collier) 31,0g brutto
Parti Silver 830 119,2g Armband 2st, Brosch, Manchettknappar 2 par med monogram, Ringar 2st, Halskedjor 2st, Hänge, miniatyrtång, Silverbit, Kakspade. Etui.Defekt.
Bordsgafflar 8st + Bordsknivar 8st Rosenholm Silver 830 (gaffel 177mm, kniv 200mm) 812,1g
Herrur Tissot PR100, Stål med stållänk Quartz. (batteri saknas). Nr: TO49410B, Sn:11BC1013638. Ø 38m
Herrur Longines Automatic (Tachymeter) Flagship 2894-2 med läderband. Något repig och kantstött. Datum Ø 39mm.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 68258, Serie nr. R461187, damur, 26 mm, guld, automatisk, datum, diamanturtavla (10st 8/8), safirglas (repor samt nagg förkommer i glaset), datum, Presidentlänk 18K med extra länkbit, totalvikt 95,1g
Spegel Gustaviansk stil Förgylld krön med bandrosett. Höjd: ca 62cm Bredd: ca 40cm. Ej orginalglas, kronan lös, saknar ljushållare. Ej med på visning.
Skål Artist´s Choice Kosta Boda Ulrica Hydman Vallien. Signerad Nr: 707061. Ø ca 25cm Höjd: ca 9,5cm
Elefant Stengods Rörstrand Terra Bertil Vallien Signerad. Höjd: ca 21cm Bredd: ca 21cm.