Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 31 januari 2019
ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2985138, Boett nr. 3406152, silver (800), ankargång, skadad urtavla, ca 1930.
OMEGA, fickur, 51,5 mm, Cal 19LBT1, Serie nr. 7721015, Boett nr. 8125433, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1929.
OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 5242433, Boett nr. 6944535, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1924.
ZENITH, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 2240539, Boett nr. 3042991 / 1081, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1918.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, herrur, 35 mm, Cal AS 1700/01, Boett nr. 206173, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1960.
Klockor Eterna
ETERNA, herrur, 33 mm, 1476 K, Serie nr. 5627692, Boett nr. 5396772 / 138T, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1960.
OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 4516018, Boett nr. 5661737, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1916.
OMEGA, fickur, 51,5 mm, "Rödtolva", Serie nr. 4868710, Boett nr. 5659886, silver (0,800), ankargång, saknar glas, renoverad urtavla, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1916.
ZENITH, fickur, 54 mm, Serie nr. 2225150, Boett nr. 3021830 / 494, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, monogram, ca 1918.
ORION, Sport Date, Boett nr. 21753, herrur, 43 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1970, metallänk ej original.
Klockor Chopard
L.U.C, Bikupan, fickur, 53 mm, Boett nr. 70086, silver (0,800), ankargång, centrumsekund, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.
LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 4919381, Boett nr. 4919381, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1928.
Klocktillbehör Certina
ORIGINALLÄNK, till Certina DS herrur, bicolour (skadad doublé), bredd 18 mm, längd 166 mm, viklås, Ref nr. 58057, inklusive ändfästen.