401 - 420 av 750
1...202122...38 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 december 2018

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,43 ctv, ca TW-Cr/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,1 g, skadad sten, spricka i ringskenan.

1 800 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 14K guld, pärlemor, stl 17,5 mm, vikt 4,2 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K rodierat guld, 7 briljantslipade diamanter 0,35 ctv, ca W/VS, stl 16,75 mm, vikt 3,4 g.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K guld, arbetad yta, 3 briljantslipade diamanter 0,17 ctv, ca W-Cr/P, stl 18,5 mm, vikt 7,1 g.

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld, turkos, Falköping 1968, stl 15,75 mm, vikt 2,2 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, granat, pärlor, stl 16,25 mm, vikt 4,4 g

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld/silver, rosenslipade vita safirer, stl 17,5 mm, vikt 3,4 g, nagg, sliten fattning.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld, turkoser, pärlor, Malmö 1934, stl 17 mm, vikt 1,9 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld, odlad pärla ca 6,5 mm, granater, stl 17,5 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad ametist, stl 19 mm, vikt 6,7 g .

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld, vit och blå emalj, Minne, Stockholm 1825, antik, stl 19,75 mm, vikt 1,7 g, lagningar.

2 100 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld, delvis rodinerat, 9 åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, stl 17,75 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld/silver, vita safirer, stl 19 mm, vikt 7,4 g, lagningar.

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, silver, tigeröga, längd 42 vm, vikt 12,9 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH, 14K guld, rubiner och orientaliska pärlor, längd 3,2 cm, vikt 4,3 g.

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, 18K guld, turkos, antik, Peter Magnus Wallengren, Ystad, 1800-talets mitt, längd 2,9 cm, vikt 2,5 g, senare nål, lagningar.

Utrop: 950 kr

Örhängen, creoler, 14K guld, fattningar i vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, CR-TCa(J-K)/VS, vikt 4,5 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

BROSCH, 18K guld, antik, troligen Ludvig Strum, Stockholm, 1800-talets första hälft, längd 5,0 cm, vikt 4,2 g. skador.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K guld, pärlor, antik- och rosenslipade diamanter, stl 18,25 mm, vikt 4,0 g, omarbetad, nagg.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, sterling silver, bergkristall, E. Granit & Co, svensk importstämpel, stl 17,5 mm, vikt 11,0 g.

950 kr

Utrop: 400 kr