121 - 140 av 206
1...678...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 27 oktober 2018

Klubbad för

TAG HEUER, Carrera, Cal 17 (ETA 2894-2), Serie nr. SE9753, Ref nr. CV2113-0, Boett nr. CV2113-0, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, Ref nr. FC 5014/FP5, ca 2005.

15 000 kr

Utrop: 12 000 kr

MORMORSUR, 34 mm, Boett nr. 2694, 14K guld, cylindergång, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1890.

Utrop: 1 500 kr

MORMORSUR, 37 mm, Boett nr. 36587, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1910.

Utrop: 2 000 kr

MORMORSUR, 33 mm, Boett nr. 47416, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.

Utrop: 1 600 kr

TISSOT, Antimagnetique, 30,5 mm, Cal P.C. 27, Serie nr. 1314423, Boett nr. 1305807, herrur, 30,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1942.

1 700 kr

Utrop: 1 000 kr

GIRARD A GENEVE, fickur, 47 mm, Boett nr. 29558, 18K guld, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, mönster, ca 1880.

4 100 kr

Utrop: 3 700 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 79173, Serie nr. P971765, Cal 2235, Verk nr. 0672097, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D-18-DE5/468 B, cert, februari 2002, box, ytterkartong.

26 000 kr

Utrop: 22 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16710, Serie nr. P977159, Cal 3185, Verk nr. 3 8940357, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, 24-timmarsvisning, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78790A-DE4/801, cert, februari 2002, box (ej komplett), ytterkartong.

66 000 kr

Utrop: 47 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, s.k. "Tapestry Dial", Ref nr. 16233, Serie nr. R518649, Cal 3135, Verk nr. 5053504, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (skadat), datum, skadad urtavla, defekt, Jubileelänk (skadad), viklås, Ref nr. 62523H.18-M8/455 B cert, februari 1989, box, ytterkartong.

25 500 kr

Utrop: 16 000 kr

TAG HEUER, Carrera, "Tachymetre", Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. CE2857, Ref nr. CV2014.BA0786, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref. nr. FAA018-Y-W7/3101 Y, cert, februari 2007, box, ytterkartong.

Utrop: 14 000 kr

FICKUR, 49 mm, Boett nr. 69689, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1935.

Utrop: 2 900 kr

ZENITH, herrur, 33 mm, Cal 2542, Serie nr. 06941015, Boett nr. 450D442, 18K guld, manuell, plexiglas, saknar sekundvisare, skadad urtavla, ca 1969, metallänk ej original.

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 4564, Serie nr. 91734212, PIC nr. 231.10.39.60.02.001, Ref nr. ST 396.1118, Boett nr. 196.1118, herrur, 38,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1587/986, ca 2016.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portofino, Cal 59210, Serie nr. 3829908, Ref nr. IW510104, Boett nr. 5266908, herrur, 45 mm, 18K rosa guld, manuell, safirglas, datum, liten sekundvisare, gångreservindikator (8-dagars), glasbaksida, läderband, originalspänne i 18K rosa guld, cert, april 2016, box.

Utrop: 100 000 kr

OMEGA, Constellation, Chronometre, s.k. "Pie-Pan", Cal 505, Serie nr. 16033358, Ref nr. KO 2852, Boett nr. 2852 11 SC, herrur, 35 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1958.

8 000 kr

Utrop: 4 400 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss-T<25, fat four), Chronometer, Ref nr. 16613, Serie nr. W187931, Cal 3135, Verk nr. 7163108, Boett nr. 16610, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93153-18-W6/401 B, cert, december 1995, box, ytterkartong.

56 000 kr

Utrop: 47 000 kr

Klockor Vacheron Constantin

VACHERON CONSTANTIN, Overseas, Cal 1137, Serie nr. 880524, Ref nr. 49140, Boett nr. 717249, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), stort datum, utbytta visare, integrerad originallänk, viklås (utbytt), Ref nr. 3004/1 ca 2004.

50 000 kr

Utrop: 49 000 kr

CITY, herrur, 36,5 mm, Boett nr. 340520, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

500 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, "Rödtolva", fickur, 49 mm, Serie nr. 4352617, Boett nr. 5187623, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1913.

3 500 kr

Utrop: 3 700 kr

CARTIER, Panthère, Cal 83, Boett nr. 83940030986, unisex, 26,5 x 26,5 (36,5) mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk (2-radig), viklås (defekt), ca 1990.

Utrop: 7 500 kr