681 - 700 av 1 268
1...343536...64 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 20 november 2018

Klubbad för

GOEBEL HUMMEL, Bordslampa med figurin i porslin, Flicka på staket, höjd 27cm, MJ Hummel, W Goebel, Tyskland

OMEGA, Seamaster Professional (300m/100ft), Cal 1538, Snr.91348711, Refnr.22218000, herrur, 41mm, stål, quartz ( behov av batteri byte), safirglas, datum, heliumventil, originallänk, Ref nr. 1503/825, 2st extra länkar, cert Jan -14 Huke, box, ytterkartong

Beverloo Corneille (1922-2010), tavla, grafiskt blad, komposition med fåglar och kvinna, signerad, 1995, nr. XXV/XXX, ca 41cm x 45cm (inkl inramning), liten rispa i glas

550 kr

Utrop: 2 000 kr

Beverloo Corneille (1922-2010), tavla, grafiskt blad, komposition med kvinna och fågel, signerad, 1996, nr. 162/300, ca 34cm x 25cm (inkl inramning)

400 kr

Utrop: 2 000 kr

Beverloo Corneille (1922-2010), tavla, grafiskt blad, komposition med kvinna och fågel, signerad, 1997, nr. HC 4/15, ca 30,5cm x 44,5cm (inkl inramning).

400 kr

Utrop: 2 000 kr

GLOBAL SAI, kökskniv, brödkniv tandad, G-9, Cromova 18, rostfritt stål, 34cm, Yoshikin, Japan. Ej med på visning.

400 kr

Utrop: 500 kr

GLOBAL SAI, kökskniv, filekniv, G-21, Cromova 18 rostfritt stål, knivblad 16cm, inkl. skaft 29cm, Yoshikin, Japan. Ej med på visning.

450 kr

Utrop: 500 kr

REIJMYRE Glasbruk, Kanna, glas, röd med genomskinligt handtag, design Monica Bratt, höjd 32cm, Ø10cm, små rispor, 1950-tal.

400 kr

Utrop: 600 kr

Skål, i glas, blå, höjd 8cm, Ø20,3cm, bruks rispor

Utrop: 50 kr

Skaldjursbestick 8st, Dacapo, hummergaffel, rostfritt stål, längd 20,5cm, motiv hummer/ krabba baksida

250 kr

Utrop: 150 kr

Grillbestick 12 delar, Selected By Leif Mannerström, 6 gafflar och 6 knivar i rostfritt stål med trähandtag

150 kr

Utrop: 300 kr

Dekoration, ägg, svart mönstrad, keramik, Ø ca 5cm, höjd 8cm

Utrop: 50 kr

FRANCIS FRANCIS!, Espressomaskin, X1, chrome/ stål, design Luca Trazzi, Snr. 430845, mjölkskummare kapacitet 1,2liter, espressohandtag, sladd. . Ej med på visning.

2 600 kr

Utrop: 1 200 kr

ALESSI, Vinöppnare/ korkskruv, Anna-G, svart, designer Alessandro Mendini, höjd 24,5cm Ø7cm

375 kr

Utrop: 50 kr

Vinglas 2st, höjd 23,2cm Ø ca 11cm

25 kr

Utrop: 50 kr

EME, bestick 16 delar, stål inox 18/10, Matkniv 2st 234mm, Bordskniv 4st 212mm, Matgaffel 6st 201mm, Efterättssked 4st 180mm, bruksskick, Italien

Utrop: 50 kr

Dricksglas/ vattenglas / tumlare, 2st, höjd 8,5cm, Ø7cm

25 kr

Utrop: 50 kr

CAMEO China, Assietter 2st, porslin, Pure White Collection, fyrkantig 19,5cm x 19,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Klockor Jacques Lemans

JACQUES LEMANS, La Passion, Ø38mm, quartz, datum, refnr: LP-125, stål, ytligt repig länk, litet nagg i glas

350 kr

Utrop: 425 kr

Armband Kejsarlänk S925 36,8g 21,3cm saknar lås

150 kr

Utrop: 150 kr