201 - 220 av 409
1...101112...21 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 oktober 2018

Klubbad för

DIVERSE KLOCKOR, 7 st, Citizen/Eweco/Timex/Corect/Damur/Facit/Eiger, damur, vitmetall/gulmetall, defekta, saknar delar.

50 kr

Utrop: 75 kr

DIVERSE KLOCKOR, 7 st, YSL/Fleurier/Zodiac/Citizen/Damur/Puma/Candino, damur, vitmetall/gulmetall, defekta, saknar delar.

75 kr

Utrop: 75 kr

DIVERSE KLOCKOR, 6 st, Nitella/Seiko/Buller/Candino/Timex/Date Seine, damur, vitmetall/gulmetall, defekta, saknar delar.

50 kr

Utrop: 75 kr

DIVERSE KLOCKOR, 6 st, Mondia/Enicar/Olma/Eiger/Tiger/Moretime, damur, vitmetall/gulmetall, defekta, saknar delar.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Richard Mille

MOBILFODRAL, Richard Mille, svart läder, 84 x 118 mm, kartong.

150 kr

Utrop: 175 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

FÖRSTORINGSGLAS, Van Cleef & Arpels, 51 mm, vitmetall/glas/grått läder, skadad, etui.

375 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Omega

BOK, "Omega Chronicle - Die geschichte von Omega-", tyska, 151 sidor, 215 x 215 mm, tryckt 2014, kartong.

375 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Omega

BOK, "Omegamania", engelska, 606 sidor, 217 x 278 mm.

1 200 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Jaeger-LeCoultre

FOTOALBUM, Jaeger-Le Coultre, grått, svarta blad, 240 x 225 mm, fodral.

175 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 50 mm, Cal 61 (7 stenar, 16 size), Serie nr. 15843096, Boett nr. 6137299, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1907, fickurskedja i gulmetall.

300 kr

Utrop: 150 kr

HERWINS, stoppur, 50 mm, vitmetall, mekanisk, 30 sek / 15 min, defekt, skadad boett, ca 1970.

Utrop: 75 kr

AURORA WATCH Co, fickur, 55 mm, Serie nr. 53417, Boett nr. 1062146, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1900.

225 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Doxa

DOXA, "C.O.Persson, Haparanda Imp", fickur, 52 mm, Boett nr. 714981, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, urverk ej signerat, bucklor, ca 1915.

350 kr

Utrop: 250 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38.5L.T1, Serie nr. 8318853, Boett nr. 9086457, silver (Boliden 0,800), ankargång, sekundvisare saknas, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1935, fickurskedja i gulmetall.

850 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Chopard

L.U.C, "C.F.Peyyersson, Tjellmo", Bikupan, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 66738, silver (0,800), ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1890, nyckel.

225 kr

Utrop: 300 kr

FICKUR, 51,5 mm, Boett nr. 1116644, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1915.

225 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Eterna

ETERNA, Chronomètre, fickur, 52 mm, Serie nr. 2143234, Boett nr. 2071144, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

425 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Siduna

SIDUNA, Prima, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 40300.24, silver (Boiliden, 0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1925.

325 kr

Utrop: 150 kr

UNIVERSELL, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 56175 7, vitmetall, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, motiv, 1910.

325 kr

Utrop: 200 kr

FICKUR, 50 mm, Serie nr. 543896, Boett nr. 534344, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, monogram, bucklor, ca 1925..

275 kr

Utrop: 75 kr