Avslutad | Klockor – Lördag 1 september 2018
OMEGA, Genève, "Meister", Cal 620, Serie nr. 21429180, Ref nr. BA 111.0017, Boett nr. 111017, herrur, 26,5 x 26,5 mm, 18K guld/vitguld, manuell, plexiglas, läderband, ca 1964, box (skadad).
CERTINA, DS Podium, Titanium (100m/330ft), Ref nr. 193.7129.12.66, Boett nr. QKN-BC-14879 C, herrur, 40 mm, analog/digital, titan, quartz, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. 60202-TKM-S, ca 2008.
OMEGA, Seamaster, Jubilee, Serie nr. 55319898, PIC nr. 7980.31.00, Ref nr. BA 596.774, Boett nr. 596.774 CZ, damur, 22,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, urverk ej signerat, skadad boett (böjt horn), läderband, ca 1996.
OMEGA, De Ville, Cal 625, Serie nr. 35943480, Boett nr. 7243 / D30806, damur, 22 mm, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, diamantkrans (30 st. TW/VVS, 0,30 ctv), integrerad originallänk, Ref nr. 811.1034, längd 150-154 mm, totalvikt 39,9 gram, ca 1972.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 9282327, Cal 2135, Verk nr. 563125, Boett nr. 69000 A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, Jubileelänk (skadad), viklås (1994), Ref nr. 62523D-18-S2/468 B, ca 1986.
Klockor Tudor
TUDOR, Prince Date, Automatic-Chrono Time, Cal ETA 7750, Serie nr. H358435, Ref nr. 79280, Boett nr. 8110, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 62490-AB3/632, cert, december 2001, box, ytterkartong.
Klockor Bulova
BULOVA, Accutron, Cal 2181, Boett nr. Y546110, frackur, 42 mm, 14K guld, stämgaffel, datum, skadad urtavla, gravyr, ca 1970.
Klockor Movado
MOVADO, Eliro, Serie nr. 3960531, Boett nr. 84.C1.420.2, damur, 22,5 x 26 (32) mm, stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, ca 2004.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss Made T), Ref nr. 69190, Serie nr. L731294, Cal 2135, Verk nr. 1634331, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål, automatisk, safirglas (skadat), datum, skadad urtavla, defekt, Jubileelänk (skadad), viklås, Ref nr. 62510 D-O/568, ca 1990.
ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King, Precision (- T Swiss T -), Ref nr. 5500, Serie nr. 6099798, Cal 1520, Boett nr. 1002, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, OBS: skadad krona/hals, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-VE/557, ca 1979.
ROLEX, Precision, Ref nr. 9659, Serie nr. 871976, Cal 1210, Verk nr. 47992, herrur, 33,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, buckla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1962, box.
HEWLETT PACKARD, HP-01, Calculator, LED, "Cricket", Ref nr. 1A-001, Boett nr. 1801A/33310, herrur, 41 x 46 mm, stål, digital, quartz, mineralglas, originallänk (skadad), viklås, ca 1978.
TAG HEUER, 6000, Professional (200 Meters, T Swiss Made T), Serie nr. B07945, Boett nr. WH1153, herrur, 39 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, urverk ej signerat, integrerat läderband, viklås, Ref nr. FC5004, ca 1990.
CARTIER, Tank, Cal ETA 2512, Boett nr. 551-2106 / 9315, damur, 21 x 20 (28) mm, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1975.
DOCKER, Chronographe Suisse, "Antimagnetic", Cal Landeron 48, Boett nr. 321, kronograf, herrur, 37,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, läderband, ca 1955.
LONGINES, herrur, 35 mm, Cal 280, Serie nr. 11141617, Boett nr. 177 / 6986 3, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1960.
Klockor Casio
CASIO, G-Shock, Boett nr. GD-X6900HT, herrur, 53,5 mm, plast, digital, quartz, integrerat plastband, originalspänne i stål, ca 2013, box.
Klockor Ebel
EBEL, Sportwave (T Swiss Made T), Cal 87, Serie nr. 92900200, Boett nr. 6087621, damur, 28 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk (skadad), viklås, Ref nr. 1062, ca 1997.
CERTINA, DS Action Chrono, "Stjärnurmakarna Edition", "Tachymeter", Serie nr. 11BC1232987, Ref nr. C013.417.21.057.10, Boett nr. C013417 A SW11, kronograf, herrur, 42,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 61303 TTT-BC, ca 2012, box, Limiterad och numrerad (Nr. 199/500).
OMEGA, De Ville, 4-Counters, Chronometer, Cal 3890 (A), Verk nr. 84741882, Serie nr. 84741882, PIC nr. 422.13.41.52.06.001, Ref nr. ST 178.1748, Boett nr. 178.1748, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, dag, datum, läderband, viklås, Ref nr. 94521833-GJJ-54, cert, september 2012, box, ytterkartong.