61 - 80 av 204
1...345...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 september 2018

Klubbad för

OMEGA, Seamaster, De Ville (Swiss Made T), Cal 562, Serie nr. 22277729, Ref nr. ST 166.0020, Boett nr. 166.020, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1965, metallänk ej original.

4 500 kr

Utrop: 1 300 kr

SEIKO, Navigator, Cal 6117B, Serie nr. 070076, Boett nr. 6117-6420, herrur, 41 mm, stål, automatisk, plexiglas (skadat), två tider, skadad urtavla, defekt, ca 1970, metallänk ej original.

2 100 kr

Utrop: 1 100 kr

AETOS, Geneve (T Swiss Made T), kronograf, herrur, 37,5 mm, Cal Valjoux 7733, Boett nr. 91010, vitmetall, manuell, plexiglas, världstider, skadad urtavla, skadad boett, NATO-band, ca 1970.

2 700 kr

Utrop: 1 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Ref nr. 16013, Serie nr. 8140726, Cal 3035, Verk nr. 1037283, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, Jubileelänk (skadad), viklås, Ref nr. 62523H.18-H12/455, cert, mars 1984.

24 500 kr

Utrop: 14 000 kr

CERTINA, DS Cascadeur (100M/330Ft), "Tachymeter", Boett nr. 541.8016/8116.42, kronograf, herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 60113, ca 2000.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 551, Serie nr. 17994262, Ref nr. KO 14381, Boett nr. 14381 11 SC (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1960.

5 200 kr

Utrop: 2 600 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft = 300m), Chronometer, Ref nr. 116610LN, Serie nr. H972P405, Cal 3135, Verk nr. 3G551636, Boett nr. 2360, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, svart keramisk ring (Cerachrom), Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 97200-J2R/Q5U, cert, oktober 2017, box, ytterkartong.

66 000 kr

Utrop: 55 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Chronometer, Cosmograph, Daytona (Swiss Made), Ref nr. 16518, Serie nr. W375767, Cal 4030, Verk nr. 117672, Boett nr. 16500, kronograf, herrur, 40 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), urtavla (Luminova), läderband, viklås i 18K guld, Ref nr. 16518-W, ca 1995, träbox, ytterkartong.

116 000 kr

Utrop: 110 000 kr

Klockor Viking

VIKING, fickur, 50 mm, Cal 526, Boett nr. 4535, 14K guld (Boliden), ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1939.

Utrop: 3 500 kr

LONGINES, Conquest, V.H.P, Serie nr. 57370269, Boett nr. 248932083 / 4981 1 / 174, titan/bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås (defekt), ca 1995.

Utrop: 1 100 kr

BREITLING, Super Avenger, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2531212, Serie nr. 253212, Ref nr. A1337011/A660, Boett nr. 2308 B5, kronograf, herrur, 48,4 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk II, viklås, Ref nr. W1008/135A, cert, oktober 2008, box, ytterkartong.

18 400 kr

Utrop: 19 000 kr

TUTIMA, Flieger Chronograph F2, Cal ETA 7750, Boett nr. 78015538, kronograf, herrur, 38,5 mm, stål, automatisk, safirglas, dag (tyska), datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2000.

6 100 kr

Utrop: 5 500 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 81, Boett nr. 63229 / 6 81006, unisex, 23,5 x 23 (30,5) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1985, box.

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 Meters), Cal 5, Ref nr. WAB2010.BA0804, Serie nr. CC7569, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, defekt, originallänk, viklås, Ref nr. FAA015, ca 2008.

5 100 kr

Utrop: 3 700 kr

ZENITH, herrur, 33 mm, Cal 49.5, Boett nr. 46.0690.495, guld/stål, quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1980.

Utrop: 2 200 kr

ZENITH, Port-Royal, Boett nr. 30.0240.315, herrur, 32 x 28 (34,5) mm, 18K guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, ca 1985.

4 700 kr

Utrop: 4 900 kr

LOYAL, Chronographe Suisse, Cal Landeron 51, Boett nr. 6115, kronograf, herrur, 37 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, ca 1955, metallänk ej original.

3 100 kr

Utrop: 2 900 kr

LONGINES, LungoMare, Serie nr. 32484172, Ref nr. L3.632.4.76.6, herrur, 39,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. L600109000, ca 2005.

3 000 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), GMT, Planet Ocean 600 M, "Good Planet Foundation", Chronometer, Cal 8605, Verk nr. 86644768, Serie nr. 86644768, PIC nr. 232.30.44.22.03.001, Boett nr. 168.1675, herrur, 43,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 1679/603, cert, juli 2014, träbox, ytterkartong.

34 500 kr

Utrop: 32 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 565, Serie nr. 24276942, Ref nr. ST 166.0002, Boett nr. 166.002, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1966.

4 400 kr

Utrop: 1 700 kr