Avslutad | Klockor – Lördag 4 augusti 2018
TAG HEUER, Formula 1, Serie nr. EBT9596, Ref nr. CAH1211.BA0863, Boett nr. CAH1211, kronograf, unisex, 41 mm, stål/ceramic, quartz, safirglas, datum, diamanturtavla (12 st. W/P, ca 0,088 ctv), originallänk (stål/ceramic), viklås, Ref nr. BA0863-G-X5, cert, maj 2013, box, ytterkartong.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Geneve, Othello, Serie nr. X233068, Ref nr. 2011, damur, 28,5 mm, stål, safirglas, originallänk, viklås, ca 2005.
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, Vivianna, design Torun Bülow-Hübe, Serie nr. 117176, Ref nr. 327, damur, 33 mm, stål, quartz, safirglas, integrerad armlänk (L), ca 2005, box, ytterkartong.
Klockor Ebel
EBEL, Beluga, Grande Lady, Serie nr. 43500039, Ref nr. 9090431/9850, damur, 34 mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (8 st.), integrerad originallänk, viklås, ca 2003.
OMEGA, De Ville, Classic 97, Cal 1532, Serie nr. 55959048, Ref nr. 7724, Boett nr. 196.2532, herrur, 33 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1997.
LONGINES, Conquest, Boett nr. 24977577 / 4009, kronograf, herrur, 40 mm, titan/doublé, quartz, safirglas, analog/digital, urverk ej signerat, integrerad originallänk, viklås, OBS: display defekt, ca 1995.
Klockor Ebel
EBEL, Sport Classic, Mini, Serie nr. 18116910, Boett nr. 1057901, damur, 24,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (12 st. 8/8), skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1091, cert, december 1991.
Klockor Rado
RADO, Florence, Serie nr. 02169019, Boett nr. 160.3670.2, herrur, 27 x 32 (38) mm, doublé, quartz, safirglas, datum, urverk ej signerat, läderband, ca 2000.
must de CARTIER, Tank, s.k. "Spider Dial", Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett 6 103963, unisex, 23,5 x 23,5 (30,5) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1982, metallänk ej original.
MORMORSUR, 34 mm, Boett nr. 119394, 18K guld, cylindergång, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1900.
Klockor Movado
MOVADO, Eliro, Serie nr. 3653667, Boett nr. 84.C1.415, damur, 22 x 22 (28) mm, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. R32L6, ca 2000.
Klockor Chopard
CHOPARD, By de Grisogono, "Happy Coccinelle", Serie nr. 672217, Boett nr. 51/8359, väckarur, 60 x 60 mm, vitmetall, quartz, alarm, skadad urtavla, ca 2004, reseetui, ytterkartong.
Klockor Ebel
EBEL, Classic Wave, Mini, Cal 157, Serie nr. 55611096, Ref nr. 1157F11/0225, damur, 24 mm, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 25F1/0102, ca 2003, box, ytterkartong.
Klockor Casio
CASIO, G-Shock, MR-G "2017 Limited Edition", Ref nr. MR-G-G2000HT-1ADR, Boett nr, 77004L / 201A184G, herrur, 48 mm, svart DLC/ titan, Solarquartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. S-1393N, cert, december 2017, box och ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 256/500).
Klockor Movado
MOVADO, Eliro, Serie nr. 3868609, Boett nr. 84-C1-455-A, unisex, 26 x 27 (35,5) mm, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. R23AG6/G4A, ca 1999, box.
must de CARTIER, Tank, Cal 157, Boett nr. 72204 / 3 66001, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1988, metallänk ej original.
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, design Torun Bülow, Cal ETA 2512-1, damur, 26,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad armlänk (S), Ref nr. 237, ca 1980.
Visa varaKlockor Tissot
TISSOT, herrur, 36 mm, Cal 27 B-1, Serie nr. 3916213, Boett nr. 51033-51034 / 1, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1957.
MORMORSUR, 35,5 mm, Boett nr. 28935, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, mönster, bucklor, ca 1890.