101 - 120 av 205
1...567...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 augusti 2018

Klubbad för

TAG HEUER, Formula 1, Serie nr. EBT9596, Ref nr. CAH1211.BA0863, Boett nr. CAH1211, kronograf, unisex, 41 mm, stål/ceramic, quartz, safirglas, datum, diamanturtavla (12 st. W/P, ca 0,088 ctv), originallänk (stål/ceramic), viklås, Ref nr. BA0863-G-X5, cert, maj 2013, box, ytterkartong.

8 200 kr

Utrop: 6 700 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Othello, Serie nr. X233068, Ref nr. 2011, damur, 28,5 mm, stål, safirglas, originallänk, viklås, ca 2005.

Utrop: 2 600 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Vivianna, design Torun Bülow-Hübe, Serie nr. 117176, Ref nr. 327, damur, 33 mm, stål, quartz, safirglas, integrerad armlänk (L), ca 2005, box, ytterkartong.

2 700 kr

Utrop: 2 900 kr

Klockor Ebel

EBEL, Beluga, Grande Lady, Serie nr. 43500039, Ref nr. 9090431/9850, damur, 34 mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (8 st.), integrerad originallänk, viklås, ca 2003.

Utrop: 9 900 kr

OMEGA, De Ville, Classic 97, Cal 1532, Serie nr. 55959048, Ref nr. 7724, Boett nr. 196.2532, herrur, 33 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1997.

1 900 kr

Utrop: 1 100 kr

LONGINES, Conquest, Boett nr. 24977577 / 4009, kronograf, herrur, 40 mm, titan/doublé, quartz, safirglas, analog/digital, urverk ej signerat, integrerad originallänk, viklås, OBS: display defekt, ca 1995.

Utrop: 3 200 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sport Classic, Mini, Serie nr. 18116910, Boett nr. 1057901, damur, 24,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (12 st. 8/8), skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1091, cert, december 1991.

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Rado

RADO, Florence, Serie nr. 02169019, Boett nr. 160.3670.2, herrur, 27 x 32 (38) mm, doublé, quartz, safirglas, datum, urverk ej signerat, läderband, ca 2000.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

must de CARTIER, Tank, s.k. "Spider Dial", Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett 6 103963, unisex, 23,5 x 23,5 (30,5) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1982, metallänk ej original.

2 400 kr

Utrop: 2 000 kr

MORMORSUR, 34 mm, Boett nr. 119394, 18K guld, cylindergång, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1900.

Utrop: 1 900 kr

Klockor Movado

MOVADO, Eliro, Serie nr. 3653667, Boett nr. 84.C1.415, damur, 22 x 22 (28) mm, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. R32L6, ca 2000.

Utrop: 1 700 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, By de Grisogono, "Happy Coccinelle", Serie nr. 672217, Boett nr. 51/8359, väckarur, 60 x 60 mm, vitmetall, quartz, alarm, skadad urtavla, ca 2004, reseetui, ytterkartong.

2 900 kr

Utrop: 3 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, Classic Wave, Mini, Cal 157, Serie nr. 55611096, Ref nr. 1157F11/0225, damur, 24 mm, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 25F1/0102, ca 2003, box, ytterkartong.

Utrop: 8 500 kr

Klockor Casio

CASIO, G-Shock, MR-G "2017 Limited Edition", Ref nr. MR-G-G2000HT-1ADR, Boett nr, 77004L / 201A184G, herrur, 48 mm, svart DLC/ titan, Solarquartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. S-1393N, cert, december 2017, box och ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 256/500).

Utrop: 28 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, Eliro, Serie nr. 3868609, Boett nr. 84-C1-455-A, unisex, 26 x 27 (35,5) mm, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. R23AG6/G4A, ca 1999, box.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 157, Boett nr. 72204 / 3 66001, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1988, metallänk ej original.

Utrop: 3 200 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, design Torun Bülow, Cal ETA 2512-1, damur, 26,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad armlänk (S), Ref nr. 237, ca 1980.

TISSOT, herrur, 36 mm, Cal 27 B-1, Serie nr. 3916213, Boett nr. 51033-51034 / 1, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1957.

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

MORMORSUR, 35,5 mm, Boett nr. 28935, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, mönster, bucklor, ca 1890.

3 300 kr

Utrop: 2 800 kr

Klockor Rado

RADO, Florence, Cal 129, Serie nr. 05794953, PIC nr. R48.750.11.3, Boett nr. 129.3750.4, herrur, 30,5 x 28 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 04330, ca 2003, box.

2 300 kr

Utrop: 2 400 kr