1261 - 1280 av 1 591
1...636465...80 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 7 augusti 2018

Klubbad för

Prydnadsföremål, Kosta Boda, design: Gunnel Sahlin, banan

100 kr

Utrop: 100 kr

Prydnadsföremål, Kosta Boda, signerad: G. Sahlin nr.98911, artist collection, pumpa, höjd: ca 14cm

150 kr

Utrop: 100 kr

Vas, Iittala, design: Alvar Aalto, höjd: 25,5cm

600 kr

Utrop: 500 kr

Figurin, Bing & Gröndahl, fågel

100 kr

Utrop: 50 kr

100 kr

Utrop: 50 kr

100 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, Royal Copenhagen, mus

325 kr

Utrop: 50 kr

Kaffekoppar 5st med fat 6st, Rörstrand, motiv av Jenny Nyström, jul (en kopp naggad)

175 kr

Utrop: 50 kr

Assietter 4st, Iittala, design: Oiva Toikka, modell: Kastehelmi, Ø17,5cm

275 kr

Utrop: 125 kr

Vas S830,brv. 160,3g, graverad och skadad med fylld botten

Utrop: 550 kr

Fickur, en boett 14K, snr: 257045, repigt, fungerar men är i behov av service

1 900 kr

Utrop: 1 000 kr

Vas, Rörstrand, design: Ilse Claeson, modell: Serie 5, 1930-tal, höjd 22cm

650 kr

Utrop: 500 kr

Figurin Royal Copenhagen, bebis, längd: ca16cm

325 kr

Utrop: 125 kr

Praktfat, S830 869,5g höjd: ca29cm Ø31,5cm, år 1857

6 000 kr

Utrop: 3 400 kr

Parti silver S800 80,6g, defekt

250 kr

Utrop: 300 kr

Skål på fot, Svenskt Tenn, höjd: 15,5cm Ø26,5cm, små bucklor

100 kr

Utrop: 125 kr

Ölstop 4st, tenn, höjd: ca 11cm

375 kr

Utrop: 125 kr

Ölstop 2st, tenn, höjd: ca11cm (ena har bucklor på kanten)

150 kr

Utrop: 75 kr

Vas, tenn, höjd: 12cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Mynt 2st, silver 34,1g (ett 80% silver 7,4g, ett 99,9% silver 26,7g)

Utrop: 150 kr