Avslutad | Aficionado – Torsdag 29 mars 2018
Accessoarer Plånböcker
RESEPLÅNBOK, MULBERRY, vintage, svart läder, 25x14cm, 5st kontokortsfack, mynt, sedel.
Mynt Utländska mynt
2 MYNT, silver, Dollar, Morgan, 1879-1881, USA, kvalité ca 1+/01, total vikt 53,4 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 2/3 Riksdaler, 1779, Gustav III, kvalité ca 1/1+, diameter 36 mm, vikt 19,5 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 4 Riksdaler RM, 1863, Karl XV, kvalité ca 1/1+ diameter 39 mm, vikt 33,8 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1 Riksdaler Specie, 1847, Oscar I, kvalité ca 1+/01, hängd?, diameter 39 mm, vikt 33,8 g.
Smycken Nål
TIFFANY & CO, nål, silver, "Warner Bros", höjd 2,2 cm, nålskydd i vitmetall, vikt 4,8 g.
Smycken Nål
NÅL, silver, Snurre sprätt, höjd 3,6 cm, nålskydd i vitmetall, vikt 7,2 g, stämplad WBI (Warner Bros), tillverkad av Tiffany?, 1989.
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, 18K guld, Nordstjärneorden, emalj, bredd 40 mm, vikt med band 14,6 g, originaletui.
PORTFÖLJ, MULBERRY, vintage, brunt präglat läder, kongo, detaljer i gulmetall, 36x26x9cm, visst slitage.
SOLGLASÖGON, CARRERA, Rush/M 91KJD 68 10, bruna bågar, bruna glas, putsduk, etui.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Soldino, doge Giovanni Dolfin 1356-61, Venedig, kvalité ca 1?/1, diameter ca 16 mm, vikt 0,5 g.