241 - 260 av 304
1...121314...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 mars 2018

Klubbad för

RING, 18K guld, ovalslipad blå safir ca 1,82 ct, nagg, 12 briljantslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca TW(G)/VS, nagg, Guld och Silversmedjan Linköping 1993, stl 16,5 mm, vikt 8,1 g.

Utrop: 6 700 kr

MEDALJONG/KEDJA, 18K guld, hårgömma, glas, svart emalj, halvpärla, medlajong höjd ca 5 cm, kedja längd ca 52 cm, vikt 15 g, bucklor, en lagning på kedja.

3 700 kr

Utrop: 4 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 13 prinsesslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 3 g.

Utrop: 4 000 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K guld / platina, smaragder, 21 rosenslipade diamanter, vikt 3,0 g.

3 500 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,95 ct, ca Cr(J)/VS2, 149 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 16 mm, vikt 4,7 g, några svaga fattningar.

Utrop: 38 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljanter ca 0,85 ctv W/SI, vikt 2,9 g, stift.

Utrop: 6 500 kr

BLOMBROSCH, 18K guld, ros i snidad orange korall, 4,5 x 3,2 cm, Sven Holmström, Stockholm 1943, vikt 18,4 g.

Utrop: 5 300 kr

COLLIER, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,47 ct, ca Ca/P, gammalslipad diamant ca 0,07 ct, längd 47 cm, vikt 2,5 g.

3 200 kr

Utrop: 3 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,21 ct, ca TW/VS, hjärtslipade safirer, design S. Egger, Stockholm 1982, stl 15,25 mm, vikt 4,3 g

Utrop: 3 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 blå topaser, ca 4,54 ctv, 80 briljanter ca 0,34 ctv, W/SI, stift.

4 200 kr

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K guld, elefant, stl 20 mm, vikt 14,4 g.

6 100 kr

Utrop: 5 700 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipade diamant 0,52 ct, W(H)/VVS2, 14 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca W(H)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 5,6 g.

Utrop: 21 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,32 ct, ca TW(F)/SI2, inskription HRD 15003495073, 22 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 2,8 g.

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 1,29 ctv; 0,64 ct, H(W)/VS1, laserinskription på rondist, HRD Identification Report 170003126492 och 0,65 ct, H(W)/SI1, laserinskription på rondist, HRD Identification Report 170003128147, infattade med fyra klor, vikt 1,5 g, stift något skeva.

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,71 ct, ca W(H)/SI1, stl 16 mm, vikt 7,2 g, litet nagg på kulett.

RING, 18K vitguld, ca 231 briljantslipade diamanter ca 4,80 ctv, ca W-TCr/SI, några P1, stl ca 17,5 mm, vikt 8,8 g.

Utrop: 35 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 1,45 ctv, ca TW-W/VS-SI, en inneslutning når ytan, stl 17,5 mm, vikt 6,1 g.

Utrop: 21 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, Kristus, ca 200 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, längd 48 cm, vikt 32,7 g.

Utrop: 17 000 kr

HÄNGE, 18K guld, kroksabel, 35 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca W-TCr/VS-SI, höjd 7,5 cm, vikt 6,8 g.

3 400 kr

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE, 18K guld, Amore, 90 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/VS-P, höjd 6 cm, vikt 3,9 g.

Utrop: 3 000 kr