Klackring 18K med grön sten 5,8g Ø17 skador finns
Utrop: 1 700 kr
Ring 18K tvåfärgad 5,0g repor finns
Utrop: 1 500 kr
Ring 23K 8,4g graverad
Utrop: 3 200 kr
Parti guld 18K 48,8g gravyr och skador finns
Utrop: 14 800 kr
Ring 18K 4,7g graverad, skadad
Armband 18K 15,1g 18cm slitet
Utrop: 4 600 kr
Örhänge 14K 0,3g skadat
Utrop: 75 kr
Ringar 2st 18K 3,2g en med pärla
Utrop: 1 000 kr
Hänge 14K med pärla 0,6g
Halskedja 14K 2,6g skadad
Parti guld 18K 3,7g trasigt
Halskedja med Hänge Silver S925 2,9g 41cm
Parti silver S813-830 skador finns 60,6g
Halskedja 18K doserad Bismarck 8,6g 50,5cm
Utrop: 2 800 kr
Halskedja 18K doserad Bismarck 8,9g 50cm
Utrop: 2 900 kr
Halskedja 18K doserad X-länk 12,0g 45cm
Utrop: 3 900 kr
Armband 18K Bismarck 4,7g 20,5cm slitet
Armband 18K Bismarck 6,3g med platta skador finns
Utrop: 2 000 kr
Ringar 2st 18K graverade 9,0g
Utrop: 2 700 kr
Hänge 14K 1,8g Segelbåt
Utrop: 425 kr
Tisdag 16 jan 2018
Vi inför slagavgift på våra auktioner. Slagavgiften är 50 kr per inropad auktionsvara. Köparprovisionen på 20 % är oförändrad.