321 - 340 av 509
1...161718...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 januari 2018

Klubbad för

HÄNGE/KEDJA, silver,Finland 1941, längd 60 cm, vikt 35 g.

700 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, längd 70 cm, vikt 20 g.

Utrop: 300 kr

KALEVALA, hänge/kedja silver, Finland 1982, längd 70 cm, vikt 24 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, längd 41 cm, vikt 4,6 g.

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, silver, genombruten stil, längd 42 cm, vikt 14,1 g, bitvis ankarlänk.

425 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, sterling silver, Robbert vikt 28,6 g, signerad.

500 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE, silver, Teboon, Nyköping, 1975, vikt 23,4 g.

Utrop: 700 kr

BÄGARE, silver, formpressad, förgylld dekor, höjd 8,5 cm, gravyr Kaiserbach Lucknow 1858, vikt 152,5 g, bucklor.

1 200 kr

Utrop: 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 2,7-8,0 mm, doserade, lås i silver med strass, längd 58 cm.

225 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K rodinerat guld, 78 prinsess- och briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-P, stl 16,75 mm, vikt 15,2 g, svaga fattningar.

Utrop: 12 400 kr

RING, 14K guld, cabochonslipad krysokolla, stl 17 mm, vikt 3,8 g.

700 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 1 briljant 0,13 ctv, ca TW-W/VS-SI, liten ögla, vikt 0,7 g.

Utrop: 2 400 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipade diamant 0,17 ctv, 36 briljantslipade diamant 0,24 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 3,0 gram.

3 700 kr

Utrop: 4 100 kr

RING, 18K vitguld, 66 briljantslipade diamanter 0,32 ctv, 20 baguetteslipade diamanter 0,34 ctv, ca W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 5 500 kr

TRESTENSRING, 18K guld, gammalslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, naturaler, naggade, G. Dahlgren & Co, Malmö 1909, stl 15,75 mm, vikt 2,8 g.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

SMYCKESET(5), malakitkulor, sterlingsilver, doserad collier 6,4 - 16,0 mm, längd 60 cm (små gröna glaspärlor mellan malakitkulorna), armband 20 cm, örhängen med krokar, örhängen med stift i förgylld metall, ring stl 18 mm.

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld, stjärndiopsid, 8 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca CA-LY/P, stl 18,5 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, 37 briljant / åttkantslipade diamanter enligt gravyr 0,27 ctv ca W/SI, stl 18 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE, 18K guld, bergkristall, vikt 4,4 g.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K guld, odlad pärla 7,9 mm, stl 17,25 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 1 400 kr