Avslutad | Pant – Tisdag 14 november 2017
Pastell/Krita, Ebbe Höglund (1914-1993) Parismotiv daterad 1959, 24x41cm inglasad, sprucket i rygg, visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Pastell/krita, Ebbe Höglund (1914-1993) Parismotiv daterad 1962, 40x26cm inramad med glas, visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Grafiskt tryck, Engberg, Stockholmsmotiv Nordiska museet, 31x38cm inramad med glas, visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Grafiskt tryck, Danielsson, daterad -60, Stigbergstorget, 22x29cm inramad med glas, visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Grafiskt tryck, okänd konstnär signerad, nr 14/40 med dedikation -31, 11x14cm inramad med glas, visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Grafiskt blad, signerad Nito (Nito Vega 1961-) Provtryck, 23x40cm inramad med glas, visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Figurin, Bing & Gröndahl i porslin/stoppade delar med tygkläder, höjd 38cm inkl träsockel, visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Klockor Bordsur
Bordsur, Swarovski, quartz går ej, urets del sitter snett i kristallen, visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Grafiskt blad, Victor Vasarely (1906-1997), numrerat 63/275, ca. 70x70cm, i ram med glas
Målning, blandteknik, Bert Forkström, signerad och daterad -95, 48x70cm, i ram, något lös i inramningen